YTB Başkanı, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesini Ziyaret Etti - Son Dakika

YTB Başkanı, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesini Ziyaret Etti

08.09.2014 21:19
YTB Başkanı, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesini Ziyaret Etti, System.String[]

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Başkanı Kudret Bülbül, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesini ziyaret etti.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Kudret Bülbül, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi'ni (KTMÜ) ziyaret etti.

Kırgızistan'ın Çolpon Ata kentinde 9 Eylül'de başlayacak Dünya Göçebe Oyunları'nın açılış törenine katılmak için Bişkek'e gelen Bülbül, KTMÜ'nün Cengiz Aytmatov Kampüsü'nü ziyaret etti. Bülbül, kendisini karşılayan Rektör Sabahattin Balcı ve Vekili Asılbek Kulmurzayev'den üniversite hakkında bilgi aldı.

YTB Başkanı Bülbül, KTMÜ'nün Türkiye, Kırgızistan ve Orta Asya için büyük bir şans olduğunu vurgulayarak, "Büyük bir vizyonla ve büyük bir feraset ile üniversiteyi kuran 1990 yıllardaki yöneticilerimizi tebrik etmek lazım" sözlerini kullandı.

Üniversite bünyesinde TRT tarafından kurulan televizyon stüdyo ve rejiyi de gezen Bülbül ayrıca, üniversite radyosunun canlı yayın konuğu oldu.

AA muhabirine Bişkek temaslarını değerlendiren Bülbül, ülkenin eski Cumhurbaşkanı Roza Otunbayeva ile görüştüğünü ve kendisinden diaspora ile çalışan kurum ve başkanlıkların daimi bir sekreterya bağlamında toplanmasına yönelik bir öneri aldıklarını bunu da her iki tarafın da değerlendireceğini ifade etti.

YTB'nin yurtdışında sadece Türkiye diasporasına yönelik çalışmalar yapmadığına işaret eden Bülbül, "Biz Türkiye, Kırgızistan ve diğer soydaş diasporalar arasında çok yakın işbirliği olsun, ortak amaçları doğrultusunda ortak hedefleri gerçekleştirsinler istiyoruz" dedi. - Kırgızistan

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel YTB Başkanı, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesini Ziyaret Etti - Son Dakika


Son Dakika

Cemaat liderinin konut arazisine defnedilen cenazesinin mezarlığa taşınması sırasında ortalık karıştı Göttingen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Tolan seçildi Maç sonrası Okan Buruk çılgına döndü! Tecrübeli hocayı Abdullah Avcı zor sakinleştirdi Son Dakika: Başakşehir'i 2-1 mağlup eden Trabzonspor Süper Kupa'yı müzesine götürdü Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü Nesrin Cevadzade diziden ayrılıyor mu? Yasak Elma'nın fragmanı kafaları karıştırdı Acun Ilıcalı'nın 20 yıllık sağ kolu Birol Doğan istifa etti