Yüce, esnaflarla bir araya geldi - Son Dakika

Yüce, esnaflarla bir araya geldi

09.08.2019 17:04
Yüce, esnaflarla bir araya geldi, System.String[]

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) üyeleriyle bir araya geldi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) üyeleriyle bir araya geldi.

Ormanpark'ta düzenlenen toplantıda konuşan Yüce, esnaflığın insanlık tarihi kadar eski olduğunu söyledi.

Türk kültüründe esnaflığın ayrı bir önemi haiz olduğunu ifade eden Yüce, "Bir yerde esnafın işleri ne kadar iyiyse istihdama o kadar faydası vardır, üretime o kadar katkısı vardır, piyasalar o kadar rahattır, ülke ekonomisi o denli büyük, o denli iyi demektir. Belediye olarak biz de esnafımızın huzurunu ve refahını çok önemsiyoruz. Sorunları birlik ve dirlik içerisinde çözeceğimize inanıyorum. Şehrimizi hep birlikte marka şehir yapmak için elimizden geleni gayreti sizlerle beraber göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

SESOB Başkanı Hasan Alişan da görevlerinin esnafın sorunlarını çözmek olduğunu aktardı.

Esnaflar için bayramların önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Alişan, "Sakarya'da üretilen hizmet ve kalitenin ölçülebilirliği yoktur. En üst seviyede hizmet veriyoruz çünkü Sakarya halkı daha iyisine layık ve bilinçli bir halk olduğu için buna ayak uydurmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bayram bizim için fırsattır. Özellikle Sakarya halkında beklentimiz şudur, zor zamanda özel ve mutlu günlerinde yanlarında olan esnaf arkadaşlarımızın bir fırsat olarak görülen bayramlarda ticari olarak ziyaret edilmesini bekliyoruz. Biz bayrama hazırız, ekonomimizin canlanması için hazırız." şeklinde konuştu.

Alişan, ekonomik döngüde esnafların rolünün güçlenmesi için vatandaşlar tarafından desteklenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yüce, esnaflarla bir araya geldi
Yüce, esnaflarla bir araya geldi
Yüce, esnaflarla bir araya geldi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yüce, esnaflarla bir araya geldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

HDP'li Garo Paylan'la Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay arasında 'şikayet' tartışması: Belgeleri ortaya koyarız Polis midibüsü şarampole devrildi: 1 şehit, 4 yaralı Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı