Yüksek Puan Bekleyen KPSS Mağdurları, Sonuçlar Açıklanınca Şoka Uğradı - Son Dakika

Yüksek Puan Bekleyen KPSS Mağdurları, Sonuçlar Açıklanınca Şoka Uğradı

Üniversitelerin Lisans Bölümlerini Bitiren ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'na Girerek, Devlet Memuru Olma Ümidi Taşıyan Bazı Öğrenciler, Sonuçların Açıklanmasıyla Hayal Kırıklığına Uğradı.

Yüksek Puan Bekleyen KPSS Mağdurları, Sonuçlar Açıklanınca Şoka Uğradı, System.String[]

Üniversitelerin lisans bölümlerini bitiren ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'na girerek, devlet memuru olma ümidi taşıyan bazı öğrenciler, sonuçların açıklanmasıyla hayal kırıklığına uğradı. Sınav öncesinde yaptıkları hesapla sonuçları karşılaştıran ve arada büyük bir fark gören öğrenciler, ÖSYM'nin puanlamada hata yapmış olabileceğini öne sürdü. Birçok mağdur da dilekçe ile ÖSYM'ye başvurarak, iddia ettikleri hatanın kaynağını anlamaya çalışıyor.


10 Temmuz'da yapılan KPSS'nin, geçtiğimiz günlerde sonuçlarını açıklayan ÖSYM, devlet memuru olma hayali taşıyan birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Sınav sonrasında yaptıkları hesaplar ile sonuçların açıklanmasıyla ortaya çıkan tablonun birbirini tutmadığını gören öğrenciler, ÖSYM'ye dilekçe yoluyla başvurmaya başlayarak, sorunun kaynağını öğrenmeye çalıştı. Bekledikleri netlerin çok aşağısında bir puanla karşı karşıya kalan öğrenciler, bazı internet sitelerinde oluşturulan forumlarda da bu sıkıntıya dikkat çekti.


Mağdurlardan, işletme bölümü mezunu Şükrü Özbek, 95 net beklediğini ancak sınav sonucunda da 87 net geldiğini belirtti. 71 puan aldığını söyleyen öğrenci, bir diğer arkadaşının ise aynı netle 77 puan aldığını öne sürdü. 95 netinin olduğuna kesinlikle emin olduğunu belirten öğrenci, dilekçeyle başvurduğu ÖSYM'den olumsuz cevap geldiği takdirde dava açmayı düşündüğünü kaydetti. Son şansını kullandığını anlatan öğrenci, "Yaşım zaten ilerledi ama işsizlik yüzünden hala evlenemedim. Babamdan para istemekten artık utanıyorum. Ama gel gör ki ÖSYM tarafından netlerim eksik hesaplandı. İtiraz dilekçemi hemen gönderdim. Gelecek olan cevabı bekliyorum. "dedi.


Türkçe Öğretmenliği'nden mezun olan Mustafa Özdemir isimli öğrenci de 93 net beklerken 81 net geldiğini söyledi. Yeterli puanı alacağına inandığı ancak gelen sonuçla şoka uğradığını anlatan Özdemir, "Öğretmenlik mesleğini çok istiyordum ama hayallerim yine yarım kaldı. ÖSYM'nin yaptığı yanlışlar yüzünden binlerce insan mağdur oluyor. 30 yaşını geçtiğim ve üniversite mezunu olduğum halde hala işsizim. Ben torpil falan istemiyorum sadece hakkımı istiyorum. Netlerimin bana iade edilmesini istiyorum." ifadelerini kullandı.

(CİHAN)


Son Dakika

Murat Boz, O Ses Türkiye'den ayrıldı mı? Paylaşımı dikkat çekti Canlı yayında göğüsleri görünen jüri üyesi itiraf etti: Bilerek yaptım Acun Ilıcalı, anneliğini çok beğendiği Şeyma Subaşı'nı öve öve bitiremedi "10 milyon liram olsa müziği bırakırım" diyen İrem Derici'ye para yağdı Canlı yayında yöneltilen "Kürtçe" sorusu Acun'u küplere bindirdi: Vatan hainleri, vicdansızlar Karnı burnunda olan ünlü şarkıcı, mayo giyip denize koştu İletişim ödülünde Cemal Can ile konuşan Danla Bilic, kendisine laf atan Yasin'e sert çıktı: Hesabınla vedalaş Oyuncu Bahar Şahin'den gülümseten çocukluk itirafı: Galatasaraylı olduğum için Arda Turan'a aşıktım Şarkıcı Sinan Özen'in yenidoğan bebeği 6. kez ameliyat oldu Karantina döneminde yeteneğini keşfeden Esra Erol, resim yapmaya başladı Oyuncu Saruhan Hünel, Kuruluş Osman dizisinden ayrıldı Caner Erkin'den Şükran Ovalı itirafı: İkna etmek için kapısında yattım Mısırlı sunucu Lobna Asal, canlı yayında dakikalarca sevdiği maymunun saldırısına uğradı Fenomen Jason Derula, matkapla mısır yeme videosu çekerken ön dişlerini kırdı Sıkı spor yapan genç oyuncu, fit halini köpük banyosu pozuyla sergiledi