Yüksekova'da Kursiyer Kadınlardan Gümüş Sergisi - Son Dakika

Yüksekova'da Kursiyer Kadınlardan Gümüş Sergisi

19.01.2012 12:53
Yüksekova'da Kursiyer Kadınlardan Gümüş Sergisi, System.String[]

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan Gümüş Takı İşletmeciliği ve Hazır Örme Kursu'nu bitiren kursiyerler, sergi açtı.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan Gümüş Takı İşletmeciliği ve Hazır Örme Kursu'nu bitiren kursiyerler, sergi açtı. Kursiyerlerin yaptığı el emeği, göz nuru gümüşler büyük beğeni topladı.

'Ülke İçinde Yerlerinden Olmuş Kişiler Programının Geliştirmesine Destek' projesi kapsamında Yüksekova Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Gümüş Takı İşletmeciliği ve Hazır Örme Kursu'nu bitiren 30 kadın, kursiyer sertifika aldı. Kız Teknik Meslek Lisesi'nde düzenlenen sertifika törenine Yüksekova Kaymakamı Üzeyir Aziz Özeren, Yüksekova Cumhuriyet Başsavcısı Ali Özdemir, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Özmen, Esnaf Sanatkar Odası Başkanı İrfan Sarı ve çok sayıda davetli ile vatandaş katıldı.

Yüksekova Halk Eğitim Müdürü Recep Yağan, 30 kursiyerin 4 aylık ve 432 saatlik kurs sonunda sertifikalarına kavuştuğunu söyledi. Yağan, "Şimdi de el emeği göz nuru sanatlarını sergiliyorlar. Bu proje ile toplumda var olan istenmeyen olaylardan kaynaklı köyden kente göç eden, herhangi bir geliri olmayan yardıma muhtaç ailelerdeki kadınları tekrar topluma kazandırmak, aile bütçelerine katkı yapmalarını sağlamak amaçlanmıştı. Bunda da başarılı olduğumuzu gördük. Kendini yalnız hisseden, toplumdan uzak kadınımızı tekrar hayatın içine çektik. Böylece hem kadınlarımız toplum içinde hak ettikleri yere gelmiş oluyor hem de ailelerine katkı sağlıyor" dedi. - Hakkari/ Yüksekova

Yüksekova'da Kursiyer Kadınlardan Gümüş Sergisi
Yüksekova'da Kursiyer Kadınlardan Gümüş Sergisi
Yüksekova'da Kursiyer Kadınlardan Gümüş Sergisi
Yüksekova'da Kursiyer Kadınlardan Gümüş Sergisi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yüksekova'da Kursiyer Kadınlardan Gümüş Sergisi - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor