Yüksekova'daki "Provokatif Amaçlı" Hırsızlık Çetesi - Son Dakika

Yüksekova'daki "Provokatif Amaçlı" Hırsızlık Çetesi

18.01.2012 23:40
Yüksekova'daki

Yüksekova'da, 1 ay önce bir okulu uzun namlulu silahla basarak çevreye zarar verdikleri, girdikleri iki evde gasp yaptıkları iddia edilen 4 hırsızlık zanlısının tutuklanmasının ardından 2 kişi daha gözaltına alındı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 1 ay önce bir okulu uzun namlulu silahla basarak çevreye zarar verdikleri, girdikleri iki evde gasp yaptıkları iddia edilen 4 hırsızlık zanlısının tutuklanmasının ardından 2 kişi daha gözaltına alındı. Olayda kullanılan uzun namlulu silah ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, 18 Aralık günü, Yüksekova'da bazı kişilerin, kendilerini polis olarak tanıtarak evlere girip, vatandaşlara kötü muamelede bulunup gasp yaptıkları ihbarına yönelik soruşturma kapsamında, Özel Harekat Şubesi ekiplerince belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda, 2 kişi gözaltına alındı. Polis kamerasının kaydettiği operasyonda, okul baskınında kullanılan Kalaşnikof silah da ele geçirildi.

Yüksekova Kaymakamı Üzeyir Aziz Özeren, bir ay önce ilçede yaşanan olaydan sonra polisin titiz çalışması sonucu olayda kullanılan silahın ele geçirildiğini bildirdi.

Özeren, gözaltına alınan 2 kişinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiğini söyledi.

İlçede, bir ay önce bazı evlere kendini polis olarak tanıtarak giren kar maskeli kişilerin, vatandaşlara kötü muamelede bulunup gasp yaptıkları ihbarında bulunulmuş, bunun üzerine çalışma başlatan polis, 18 Aralık günü ilçede bir okula gece Kalaşnikof silahla girerek etrafa zarar veren kar maskeli kişilerin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerine ulaşmıştı.

Polisin görüntüler üzerindeki çalışmasıyla bir hafta sonra yapılan operasyona gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü vatandaşların evlerine giren ve okulu basan hırsızlık çetesi olduğu iddiasıyla tutuklanmıştı.

- HAKKARİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yüksekova'daki 'Provokatif Amaçlı' Hırsızlık Çetesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı TFF Başkanı Nihat Özdemir: Yayın kuruluşla anlaşamadık, ihtarname gönderdik Ermenistan Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'a talih kuşu kondu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi