Yunak Kaymakamlığı'ndan berber ve kuaförlere siperlik maske desteği - Son Dakika

Yunak Kaymakamlığı'ndan berber ve kuaförlere siperlik maske desteği

17.06.2020 11:43
Yunak Kaymakamlığı'ndan berber ve kuaförlere siperlik maske desteği, System.String[]

Konya'nın Yunak ilçesinde Kaymakamlık tarafından Yunak'ta faaliyet gösteren berber ve kuaförlere siperlik maske dağıtımı yapıldı.

Konya'nın Yunak ilçesinde Kaymakamlık tarafından Yunak'ta faaliyet gösteren berber ve kuaförlere siperlik maske dağıtımı yapıldı.

Yunak Kaymakamlığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kapalı olan ve 11 Mayıs'ta açılan berber, kuaför ve güzellik salonlarına desteğini sürdürüyor.

Normalleşme adımları kapsamında faaliyetlerine başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarına Kaymakamlık ekipleri tarafından Yunak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri tarafından 3D yazıcılarla üretilen siperlik maske desteği sağlandı.

Esnaf önce işyerlerine kolonya, dezenfektan ve normal maske desteği veren akabinde de kendilerine siperlik maske dağıtan Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut'a teşekkür etti.

Her zaman esnafın yanında olduklarını belirten Kaymakam Akbulut, şunları kaydetti:

"Koronavirüs sürecinin en başından itibaren kaymakamlığımızın tüm imkanları ile sıkıntıda olan esnafımızın ve vatandaşımızın yanında olmaya gayret gösterdik. Toplum sağlığını korumak için alınan tedbirleri üst düzey şekilde uygulamak adına yoğun çalışma gerçekleştirdik. Bu zorlu süreci esnafımızla ve vatandaşımızla birlikte aşacağız demiştik. Şimdi ise normalleşme adımları atmaya başlayacak noktaya gelmiş bulunmaktayız. Yaklaşık 50 gün kapalı olan ve normalleşme süreci çerçevesinde hizmet vermeye başlayan berber, kuaför ve güzellik merkezi esnafımızın ve vatandaşımızın sağlığını korumak adına maske ve dezenfektan desteği sağladık. Tüm dünyanın sıkıntıda olduğu bu süreçte ülkemizin cefakar esnafına da ağır yükler düşüyor. Salgın henüz bitmedi biz de hem kendimizi hem de müşterilerimizin sağlığını korumak adına hizmet verirken dikkat edip hassas davranmalıyız. Bu kapsamda siperlik maskelerin esnafımızda olması önemlidir."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yunak Kaymakamlığı'ndan berber ve kuaförlere siperlik maske desteği - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Eski Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Cinel: Yoğun bakımda yatan 20 korona hastasından 19'u aşısız 01:00 Eski Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Cinel: Yoğun bakımda yatan 20 korona hastasından 19'u aşısız Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü 00:07 Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu 23:10 Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu
Haaland, Chelsea'nin kendisi için gözden çıkardığı paraya inanamadı: Umarım sadece söylentidir 22:20 Haaland, Chelsea'nin kendisi için gözden çıkardığı paraya inanamadı: Umarım sadece söylentidir Bakan Koca, 20 bine yaklaşan vaka sayılarına dikkati çekip aşı çağrısı yaptı: Bir haftada sonuç alırız 21:53 Bakan Koca, 20 bine yaklaşan vaka sayılarına dikkati çekip aşı çağrısı yaptı: Bir haftada sonuç alırız Demet Özdemir, turuncu bikinisiyle hayranlarını mest etti 20:43 Demet Özdemir, turuncu bikinisiyle hayranlarını mest etti
Mülteciler birlik oldu! Sosyal medyada 17:41 Mülteciler birlik oldu! Sosyal medyada "Gitmiyoruz" etiketiyle kampanya başlattı Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü 16:47 Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü
Advertisement