Yunan Başbakan, Atinalı Evsizleri Yılbaşında Hediyelerle Sevindirdi - Son Dakika

Yunan Başbakan, Atinalı Evsizleri Yılbaşında Hediyelerle Sevindirdi

01.01.2012 17:08
Yunan Başbakan, Atinalı Evsizleri Yılbaşında Hediyelerle Sevindirdi, System.String[]

Yunanistan Başbakanı Lukas Papadimos, yeni yılın ilk gününü Atina'da yaşayan evsiz ve kimsesizlerle geçirdi.

Yunanistan Başbakanı Lukas Papadimos, yeni yılın ilk gününü Atina'da yaşayan evsiz ve kimsesizlerle geçirdi. Atina Belediye Başkanı Yorgos Kaminis'in eşlik ettiği Papadimos, kimsesizler ile birlikte yılbaşı sofrasına oturdu. Papadimos, dağıttığı hediyelerle evsiz ve kimsesizlerin gönlünü aldı.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da yaşayan evsiz ve kimsesizler, yılın ilk gününde buruk ancak diğer günlere nazaran daha güzel bir gün geçirdi. Atina Belediyesi tarafından organize edilen yılbaşı sofrasında bir araya gelen yüzlerce kimsesizi Başbakan Lukas Papadimos yalnız bırakmadı. Bugün öğleden sonra Ruf Kapalı Spor Salonu'nda verilen yılbaşı etkinliğinde bir araya gelen çoğu yaşlı evsiz ve kimsesiz vatandaşlar, önce hazırlanan yemek ve tatlıları afiyetle yedi. Hemen ardından ise Başbakan Lukas Papadimos'a yılbaşı şarkısı söyledi.

Ülkedeki ekonomik krizin en fazla vurduğu kesim olan evsizlerle yakından ilgilenen Papadimos, hem hal hatırlarını sordu hem de hazırlanan hediye paketleriyle organizasyona katılan kimsesizleri sevindirdi. Kimsesizlerin dağıtılan hediye paketlerini heyecanla açtıkları görüldü.

Başbakan Papadimos'la sohbet eden kimsesizler, Başbakan'dan ev ve iş talebinde bulundu.

PAPADİMOS: DAHA FAZLA SPONSOR DESTEĞİ İSTİYORUZ

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan Papadimos, evsizlerle birlikte yılbaşı sofrasında bulunmaktan memnun olduğunu belirtti. Atina Belediyesi'ni kimsesizlere sahip çıktığından ötürü tebrik eden Yunan Başbakan, kimsesizlerin ekonomik krizden en fazla etkilenen kesim olduğunu belirtti. Herkesin yeni yılını kutlayan Papadimos, Atina Belediyesi'nin bu çok önemli toplumsal çabasına daha fazla sponsorun destek vermesini ve bunun yaygınlaşmasını istedi.

Atina Belediye Başkanı Yorgos Kaminis de Papadimos'a kimsesizleri unutmadığı için teşekkür etti. Kaminis, önceki gün hükümet ile birlikte kimsesizler için bir dizi destekleyici önlem üzerinde anlaştıklarını ve bu ortak çabaların yeni yılla birlikte hayata geçirileceğini kaydetti.

Ekonomik krizle birlikte Atina'da sokak, terk edilmiş bina ve depolarda yaşadığı tahmin edilen evsiz ve kimsesizlerin sayısının 20 bine yükseldiği tahmin ediliyor.

Yunan Başbakan, Atinalı Evsizleri Yılbaşında Hediyelerle Sevindirdi
Yunan Başbakan, Atinalı Evsizleri Yılbaşında Hediyelerle Sevindirdi
Yunan Başbakan, Atinalı Evsizleri Yılbaşında Hediyelerle Sevindirdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Yunan Başbakan, Atinalı Evsizleri Yılbaşında Hediyelerle Sevindirdi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Ünlü tenisçi Zverev'den şiddet gören Sharipova korku dolu anları anlattı: Yastıkla boğmaya çalıştı Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk doğum yaptı Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı