Son Dakika Haberleri: Yunan Ekibi Panathinaikos, İflasını Açıklayıp 3. Lige Dönüyor

Yunan Ekibi Panathinaikos, İflasını Açıklayıp 3. Lige Dönüyor

9 gün önce

Yunanistan'ın köklü kulüplerinden Panathinaikos, ekonomik kriz nedeniyle batma noktası geldi. Kulüp, 1. Ligden çekilerek yeni bir adla 3. Ligde yoluna devam edecek.

Yunanistan'daki ekonomik kriz  Panathinaikos'u iflas noktasına getirdi.  Panathinaikos futbol şubesi,  Yunanistan 1. Liginden çekilerek, gelecek sezon yeni bir adla 3. Lig'de yoluna devam etmeye hazırlanıyor.

Yunanistan'ı son 8 yıldır etkisi altına alan büyük ekonomik kriz, köklü spor kulübü  Panathinaikos'u iflas noktasına getirdi.  Panathinaikos'un futbol şubesi,  Yunanistan 1. Liginden çekilme noktasına geldi.

Yunanistan futbolundaki büyük depremin odağında ekonomik kriz bulunuyor. Uzun yıllardan beri ekonomik alanda büyük sıkıntılar yaşayan  Panathinaikos yeni dönemde futbolcularına, kulüp çalışanlarına ve futbol federasyonuna karşı olan borçlarını ödeyemeyecek duruma geldi. Bu durum nedeniyle ileriki haftalarda kulüpten alacağı olan birçok futbolcunun yargıya başvurması bekleniyor.

YENİ BİR İSİMLE 3. LİGE

Ekonomik iflas noktasındaki  Panathinaikos'un fazla seçeneği bulunmuyor.  Yunanistan medyası kulübün önümüzdeki sezon itibariyle 1. Ligden çekilmesinin en mantıklı seçenek olduğunu vurguluyor. Çekilme işleminin tamamlanmasından sonra  Panathinaikos'un yeni bir isimle yoluna 3. Ligde sürdürmesi bekleniyor.

Gazeteduvar'ın haberine göre,  Panathinaikos'un izleyeceği stratejiyi geçen senelerde AEK kulübü de takip etmişti. Ekonomik iflas nedeniyle 3. Lige gerileyen ekip, yeniden yapılanma sürecini birkaç yıl içerisinde tamamlanmış ve tekrardan 1. Lige ve  Avrupa kupalarına dönmüştü.

KULÜP, 17 GENÇ SPORCUYLA SÖZLEŞME İMZALADI

Panathinaikos'un yeni strateji ile ilgili hazırlıkları halihazırda başlamış durumda. Kulüp yeni sezon için altyapıdan 17 genç sporcu ile anlaşma imzaladı. Bu genç sporcuların yakın zamanda  Panathinaikos'u alt kategorilerde göğüslemesi hedefleniyor.

YAYINCI KURULUŞ, KÜME DÜŞÜRME İÇİN HAZIRLANIYOR

Bu arada  Yunanistan'da 1. Ligi'nin yayın haklarını elinde bulunduran Nova şirketi,  Panathinaikos gibi bir futbol devinin ligden düşürülmesi seçeneği için hazırlıklarını başlatmış durumda.
Birinci Lig kulüplerine gönderdiği bir mektupla, ilgili hazırlıkların başladığını vurgulayan yayıncı kuruluş,  Panathinaikos gibi bir futbol devinin lig arenasından çekilmesinin büyük sonuçlar doğuracağı uyarısında bulunuyor.

PANA ANTRENÖRÜNÜN UMUDU VAR

Bu çok zor ve umut vaat etmeyen şartlar altında görevini yerine getirmeye çalışan  Panathinakos  Futbol Kulübü Antrenörü Marinos Ouzounidis, yeni dönemde esas hedefin köklü takımın tekrardan hayata tutunması olduğunu vurguluyor. Ouzounidis, tüm olumsuzluklara rağmen futbol takımının ilerleyen haftalarda elinden gelenin en iyisini yapacağı mesajını veriyor.

Ouzonidis, biriken dev borç yükü için kulübün eski yönetimlerini suçlayıcı tonda mesajlar da veriyor. Tecrübeli futbol adamı ayrıca, an itibariyle  Panathinaikos  Futbol Kulübü'nün 3-4 kişinin bireysel emekleri sayesinde yaşama tutunduğunu da vurguluyor.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

ABD Vatandaşlarının Yararlandığı Kapıda Vize Uygulamasına, 3. Ülke Kriteri Geliyor Doğuş Grubu, Fransız Yat Bakım Şirketini Aldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65 Yıl Sonra Yunanistan'ı Ziyaret Edecek İlk Cumhurbaşkanı Olacak Türkiye'den Sonra Rusya da Dünya Kupasına Ev Sahipliği Başvurusunu Geri Çekti