Yunan Parlamentosu Karıştı, Samaras Genel Kurulu Terketti - Son Dakika

Yunan Parlamentosu Karıştı, Samaras Genel Kurulu Terketti

28.06.2015 01:11
Yunan Parlamentosu Karıştı, Samaras Genel Kurulu Terketti, System.String[]

Yunanistan parlamentosu, Başbakan Aleksis Çipras'ın kreditörlerin önlemlerini referanduma götürme kararını görüşüyor.

Yunanistan parlamentosu, Başbakan Aleksis Çipras'ın kreditörlerin önlemlerini referanduma götürme kararını görüşüyor. Genel kurulda ana muhalefet partisi Yeni Demokrasi lideri Antonis Samaras ile Syriza milletvekili ve Meclis Başkanı Zoi Konstantopulu arasında uzun süre atışma yaşandı.

Meclis başkanının yanlı ve iç tüzüğü ihlal eden müdahalelerde bulunduğu tepkisini gösteren Samaras, kürsüden inerek milletvekilleri ile birlikte genel kurulu terketti. Oturuma 10 dakika ara verilmesini isteyen Başbakan Aleksis Çipras, ana muhelefet lideri ve milletvekillerinin genel kurula dönmeleri çağrısında bulundu.

Genel kurulu terketmeden önce kısa süren konuşmasında Samaras, "Referandum kararı ülkeyi Euro'nun dışına sürüklüyor. Sayın Çipras, dramatik ve gürültülü bir şekilde başarısız oldunuz" dedi. Meclis Başkanı'na da selenen Samaras, "Diktatör değilsin. Meclis başkanısın" diyerek tepki gösterdi. Aranın ardından Samaras'ın genel kurula dönüp dönmeyeceği bilinmiyor. Oylama, Başbakan Çipras'ın konuşmasının ardından gerçekleşecek.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Dünya Yunan Parlamentosu Karıştı, Samaras Genel Kurulu Terketti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı