Yunanistan Başbakanı Samaras'dan Vali Şahin'e Sınırda Yeni Yıl Kutlaması (2) - Son Dakika

Yunanistan Başbakanı Samaras'dan Vali Şahin'e Sınırda Yeni Yıl Kutlaması (2)

05.01.2015 11:34

Yunanistan Başbakanı Samaras, Türk - Yunan sınırında- Samaras, Pazarkule Gümrük Kapısı tampon bölgesine gelerek, Edirne Valisi Şahin ve diğer yetkililerin yeni yılını kutladı Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Pazarkule Gümrük Kapısı tampon bölgesine geldi.

Yunanistan Başbakanı Samaras, Türk - Yunan sınırında- Samaras, Pazarkule Gümrük Kapısı tampon bölgesine gelerek, Edirne Valisi Şahin ve diğer yetkililerin yeni yılını kutladı Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Pazarkule Gümrük Kapısı tampon bölgesine geldi.Samaras, tampon bölgede, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, 54. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı ve Edirne Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ ile selamlaştı.Samaras, Şahin ve beraberindekilerin yeni yılını kutladı.Vali Şahin, yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Pazarkule Gümrük Kapısı'nı ziyaretinde Başbakan Samaras'ı telefonla aradığını anımsattı.Samaras'ın ziyaretinin de ilişkileri daha da güzelleştireceğine inandığını belirten Şahin, şöyle konuştu: "Buraya gelişiniz son derece anlamlı. İki ülkenin burada buluşması son derece önemli. Başbakanımız Davutoğlu'nun da aradığında ifade ettiği gibi bu sınır aslında hudut değil, iki komşu arasındaki yerdir. Zaman zaman hudut boyunda dolaşırken, sınır güvenlik görevlilerinin selama durmaları bizi onurlandırmakta. Aynı şekilde bizim güvenlik güçlerimiz de sizlere karşı mütekabiliyet göstermektedir." - Nehir taşkınları gündeme geldi Vali Şahin'in, Meriç Nehri taşkınlarının önlenmesi için nehrin temizlenmesi gerektiğini ifade etmesi üzerine Yunanistan Başbakanı Samaras, "Evros Bölge Valimiz ve yetkililer burada. Onlarla görüşerek ne gerekiyorsa gündeme alınabilir" dedi.Samaras, Tuğgeneral Arı'ya da hediye paketi vererek yeni yılını kutladı.Arı, iki ülkenin hudut birliklerinin iyi niyet çerçevesinde dostane şekilde görevlerini yerine getirdiklerini ifade ederek, "Gösterilen iyi niyet için teşekkür ederim. Komşular arasındaki dostane ilişkiler devam edecek" diye konuştu.Daha sonra Edirne Valisi Şahin, Samaras'a, kentin yerel tatlarından oluşan hediye paketi, Arı da plaket armağan etti.Yetkililerle selamlaşarak bölgeden ayrılan Samaras ve beraberindekiler, Yunan sınırına kaçaklardan korunmak için çekilen tel çiti inceledi.Başbakan Ahmet Davutoğlu da 24 Aralık'ta Edirne'yi ziyaretinde, Pazarkule Gümrük Kapısı'nda Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ile telefonla görüşmüş, Samaras'ın ve Yunan halkının yeni yılını tebrik etmişti. .

Yunanistan Başbakanı Samaras'dan Vali Şahin'e Sınırda Yeni Yıl Kutlaması (2)
Yunanistan Başbakanı Samaras'dan Vali Şahin'e Sınırda Yeni Yıl Kutlaması (2)
Yunanistan Başbakanı Samaras'dan Vali Şahin'e Sınırda Yeni Yıl Kutlaması (2)
Yunanistan Başbakanı Samaras'dan Vali Şahin'e Sınırda Yeni Yıl Kutlaması (2)

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yunanistan Başbakanı Samaras'dan Vali Şahin'e Sınırda Yeni Yıl Kutlaması (2) - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor AK Parti'nin İstanbul'da 22 ilçe başkanını görevden aldığı iddia edildi Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl