Yuntdağı Cicim Kilimleri Yeniden Hayat Bulacak - Son Dakika

Yuntdağı Cicim Kilimleri Yeniden Hayat Bulacak

27.01.2015 18:00
Yuntdağı Cicim Kilimleri Yeniden Hayat Bulacak, System.String[]

Yeniden Bir Yaşam Derneği Başkanı Funda Demirel, Vali Erdoğan Bektaş’ı ziyaret ederek “Elele Veriyoruz, Birlikte Yürüyoruz” projesi kapsamında hayata geçirecekleri “Halı Kilim Köy” projesi hakkında bilgi verdi.

Yeniden Bir Yaşam Derneği Başkanı Funda Demirel, Vali Erdoğan Bektaş'ı ziyaret ederek "Elele Veriyoruz, Birlikte Yürüyoruz" projesi kapsamında hayata geçirecekleri "Halı Kilim Köy" projesi hakkında bilgi verdi.

Ziyarette yönetim kurulu üyeleri Oğuz Erkan Kıvanç ve Aynur Doğan'ın eşlik ettiği Yeniden Bir Yaşam Derneği Başkanı Funda Demirel Şehzadeler Kaymakamlığı, Şehzadeler Belediyesi, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi, İş-Kur İl Müdürlüğü ile Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nun desteklediği proje ile kültürel miras korunurken dezavantajlı gruplara istihdam imkanı yaratılacağını söyledi.

Yuntdağı Cicim kilimlerinin organik kök boyalı dokunacağını belirten Demirel, dokuma kursunun Manisa İli Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği (Köy-Koop)'ta Kozaklar Halı Kilim Kooperatifine ait 80'e yakın dokuma tezgahında verileceğini bildirdi. Şehzadeler Kaymakamlığı öncülüğünde gerçekleştirilecek projeye daha sonra Bergama Halıcılık ve El Sanatları Geliştirme Emek Yoğun Üretim Pazarlama ve İşletme Kooperatifi ile Kula Belediyesi'nin de dahil olacağını ifade etti.

Vali Erdoğan Bektaş da projeyi beğendiğini belirterek, Yeniden Bir Yaşam Derneği Başkanı Funda Demirel ile projeye destek olan kurum ve kuruluşları tebrik etti. Vali Bektaş, projede engelli ve cezaevinde kalan mahkümların ön planda tutulmasının kendisini ayrıca mutlu ettiğini söyledi. - MANİSA

Yuntdağı Cicim Kilimleri Yeniden Hayat Bulacak
Yuntdağı Cicim Kilimleri Yeniden Hayat Bulacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yuntdağı Cicim Kilimleri Yeniden Hayat Bulacak - Son Dakika


Son Dakika

Derbi öncesi Beşiktaş'ta Hasic'in koronavirüs testi pozitif çıktı Trump yine Biden'ı hedef aldı: Beyaz Saray'a ancak hile yapmadığını kanıtlarsa girebilir Cüneyt Özdemir, Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi: 5 tane galericiyle baş edemiyorsun, Doğu Akdeniz'de ne yapacaksın? Son Dakika: Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 177 kişi vefat etti, 29 bin 845 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Yeni koronavirüs genelgesi! Derneklerin ve STK'ların her türlü etkinlikleri 3 ay süreyle yasaklandı Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: Çok net ifade edeyim ki; yapılmayacak İran, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin ölümünden İsrail'i sorumlu tuttu Türkiye'ye damga vuran Palu ailesi hakim karşısında! Sanık Tuncer Ustael: Evime bomba attılar