Yunus Emre Kültür Merkezi Kapılarını Açıyor - Son Dakika

Yunus Emre Kültür Merkezi Kapılarını Açıyor

03.01.2012 11:20
Yunus Emre Kültür Merkezi Kapılarını Açıyor, System.String[]

Yıpranmışlıktan dolayı hizmet veremeyecek hale gelen Yunus Emre Kültür Merkezi yakında kapılarını yenilenmiş olarak açacak.

Yıpranmışlıktan dolayı hizmet veremeyecek hale gelen Yunus Emre Kültür Merkezi yakında kapılarını yenilenmiş olarak açacak.

Son yıllarda taşıdığı yükü kaldıramayacak duruma gelen Keçiören'in tek kültür merkezi "Yunus Emre", Ankara'nın en modern kültür merkezlerinden biri haline geliyor. Yenilenen Yunus Emre Kültür Merkezi'nin içindeki gösteri salonları modern bir görünüme kavuşturulmakla birlikte alan aynı şekilde muhafaza ediliyor. Düğün salonunun yeri değiştiriliyor ve kültür merkezinden bağımsız hale getiriliyor. Bunların yanında Keçiören Belediyesi'nin başarıyla yürüttüğü Meslek Edindirme Kursları, Yunus Emre KültürMerkezi'nin bünyesindeki faaliyetlerine devam edecek. Ek olarak KEDEM "Eğitime Destek Merkezi" açılacak. Bölgenin kitap ve araştırma ihtiyacını karşılamak amacıyla geniş bir kütüphanenin kurulacağı ve bir gençlik merkezinin oluşturulacağı yeni Yunus Emre Kültür Merkezi'nin en önemli hizmetlerinden biri olan konservatuar da genişletilerek sürdürülecek. Bunun yanında bayanlar için özel bir bölüm açılacak.

Dış cephesi tamamen değiştirilen ve daha nezih bir hale getirilen kültür merkezi, 7 gün 24 saat hizmet verebilecek tam bir kültür merkezi olacak. Tadilatının sonuna gelinen Yunus Emre Kültür Merkezi, Şubat ayında Keçiörenlilere kapılarını açacak.

Yunus Emre Kültür Merkezi'nin 850 bin nüfuslu Keçiören'in tek kültür merkezi olduğunu hatırlatan Başkan Ak, "Uzun zamandır Keçiören'e hizmet eden Yunus Emre Kültür Merkezi, hem yıpranmışlığından hem de fonksiyonları itibarı ile kültür merkezi olma hususiyetlerini kaybetmiş olmasından dolayı ihtiyaca cevap veremez olmuştu. Fakat oradan vazgeçemezdik. Yer sıkıntısı yaşanan Keçiören'de böylesine bir yerden vazgeçmemiz mümkün değildi. O nedenle bu kültür merkezini gerçek fonksiyonlarına döndürerek, hemeğitime hem de kültüre hizmet eder hale getirmek istedik" dedi.

2011 yılında temeli atılan Mevlana Kültür Merkezi ve bu yıl yapımına başlanacak Damla Kültür Merkezi ile birlikte yenilenen, Yunus Emre Kültür Merkezi Keçiören'in ihtiyaçlarına cevap verebilecek. - ANKARA

Yunus Emre Kültür Merkezi Kapılarını Açıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yunus Emre Kültür Merkezi Kapılarını Açıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Van Dijk'ın yerine stoperde oynayan Fabinho'nun çizgiden çıkardığı top maça damga vurdu "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Tüm uyarılara rağmen göle giren şahıs, timsah saldırısında hayatını kaybetti Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu Denizde boğulma tehlikesi geçiren kızını kurtaran kahraman baba, kendi canından oldu Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı