Yunus Emre Kültür Merkezi'ni Yenileme Çalışmaları Sürüyor - Son Dakika

Yunus Emre Kültür Merkezi'ni Yenileme Çalışmaları Sürüyor

03.01.2012 11:35
Yunus Emre Kültür Merkezi'ni Yenileme Çalışmaları Sürüyor, System.String[]

Keçiören Yunus Emre Kültür Merkezi'nde yenileme çalışmaları devam ediyor.

Keçiören Yunus Emre Kültür Merkezi'nde yenileme çalışmaları devam ediyor. Merkez şubat ayında yenilenmiş olarak kapılarını açacak.

Keçiören'in tek kültür merkezi "Yunus Emre", Ankara'nın en modern kültür merkezlerinden biri haline geliyor. Yenilenen Yunus Emre Kültür Merkezi'nin içindeki gösteri salonları modern bir görünüme kavuşturulurken, düğün salonunun yeri değiştirildi. Keçiören Belediyesi'nin Meslek Edindirme Kursları, Yunus Emre Kültür Merkezi'nin bünyesindeki faaliyetlerine devam edecek. Merkezde ayrıca KEDEM "Eğitime Destek Merkezi" açılacak.

Bölgenin kitap ve araştırma ihtiyacını karşılamak amacıyla geniş bir kütüphanenin kurulacağı ve bir gençlik merkezinin oluşturulacağı Yunus Emre Kültür Merkezi'nin en önemli hizmetlerinden biri olan konservatuar da genişletilerek sürdürülecek. Merkezde bayanlar için özel bir bölüm açılacak. Dış cephesi tamamen değiştirilen kültür merkezi, 7 gün 24 saat hizmet verebilecek. Tadilatının sonuna gelinen Yunus Emre Kültür Merkezi, Şubat ayında Keçiörenlilere kapılarını açacak.

Yunus Emre Kültür Merkezi'nin 850 bin nüfuslu Keçiören'in tek kültür merkezi olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Uzun zamandır Keçiören'e hizmet eden Yunus Emre Kültür Merkezi, hem yıpranmışlığından hem de fonksiyonları itibarı ile kültür merkezi olma hususiyetlerini kaybetmiş olmasından dolayı ihtiyaca cevap veremez olmuştu. Fakat oradan vazgeçemezdik. Yer sıkıntısı yaşanan Keçiören'de böylesine bir yerden vazgeçmemiz mümkün değildi. O nedenle bu kültür merkezini gerçek fonksiyonlarına döndürerek, hem eğitime hem de kültüre hizmet eder hale getirmek istedik." dedi.

Geçen yıl temeli atılan Mevlana Kültür Merkezi ve bu yıl yapımına başlanacak Damla Kültür Merkezi ile birlikte yenilenen Yunus Emre Kültür Merkezi Keçiören'in ihtiyaçlarına cevap verebilecek.

Yunus Emre Kültür Merkezi'ni Yenileme Çalışmaları Sürüyor
Yunus Emre Kültür Merkezi'ni Yenileme Çalışmaları Sürüyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Yunus Emre Kültür Merkezi'ni Yenileme Çalışmaları Sürüyor - Son Dakika


Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Bakan Selçuk, "Maske kalksın" mesajlarına tepki gösterdi: Bu artık bir rica değil Hemen hemen hepimizde var! Telefon israfı milli serveti eritiyor "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı