Meteoroloji ve AFAD'dan 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı: Şiddetli fırtına geliyor - Son Dakika

Meteoroloji ve AFAD'dan 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı: Şiddetli fırtına geliyor

23.11.2022 00:12

Meteoroloji'den çarşamba günü için yapılan açıklamada, Ege'nin kuzeyi ve güneyinde fırtına beklendiği vurgulandı. AFAD'dan konuyla ilgili yapılan paylaşımda ise 5 şehrimiz için turuncu, 1 kent için ise sarı kodlu uyarı verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Kuzey Ege'de rüzgarın yarın günün ilk saatlerinden, Güney Ege'de ise öğle saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği açıklandı.

RÜZGARIN HIZI 70 KM'Yİ BULACAK

Ege Denizi'nde çıkması beklenen fırtınanın hızının saatte 70 kilometreyi bulabileceği belirtilirken, fırtınanın akşam saatlerinden itibaren etkisini yitirmesi bekleniyor.

AFAD'DAN 5 KENTE TURUNCU 1 İLE SARI UYARI

Öte yandan konuyla ilgili AFAD'da uyarılarda bulunarak 5 kent için turuncu 1 il için ise sarı alarm verdi. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda AFAD şu uyarıda bulundu: "Kıyı Ege ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve çok kuvvetli, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, İzmir'in güneydoğusu ile Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak yağış bekleniyor.

Fırtına kapıda! AFAD'dan 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

ANİ SU BASKINLARINA KARŞI UYARILARDA BULUNULDU

Yağışların Antalya'nın batı ilçelerinde akşam saatlerinden sonra etkisini artırması ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ege Bölgesi, Batı Akdeniz ve Göller Yöresinde yağışlarla beraber rüzgarın güney yönlerden kuvvetli zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını önemle hatırlatıyoruz."

Fırtına kapıda! AFAD'dan 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı
YORUMLAR
500
Balıkesir'deki terör operasyonunda yakalanan bir kişi tutuklandı Balıkesir'deki terör operasyonunda yakalanan bir kişi tutuklandı Çanakkale kahramanı Koca Seyit mezarı başında anıldı Çanakkale kahramanı Koca Seyit mezarı başında anıldı BALIKESİR - Çanakkale Savaşları kahramanı Seyit Onbaşı vefatının 83. yılında anıldı BALIKESİR - Çanakkale Savaşları kahramanı Seyit Onbaşı vefatının 83. yılında anıldı

Son Dakika Güncel Meteoroloji ve AFAD'dan 6 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı: Şiddetli fırtına geliyor - Son Dakika


Advertisement