Yurt Çocukları Kış Kampından Döndü - Son Dakika

Yurt Çocukları Kış Kampından Döndü

16.02.2011 16:02
Yurt Çocukları Kış Kampından Döndü, System.String[]

Kayseri'de Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne Bağlı Yurtlarda Kalan 10 Genç, İzcilik Kış Kampına Katıldı.

Kayseri'de Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan 10 genç, izcilik kış kampına katıldı.

Derslerinde başarılı olan ve izcilik eğitimi alan 10 genç, izci liderleri Murat Aydemir ve Bekir Bıyık ile birlikte 6-12 Şubat tarihleri arasında Kütahya Gediz'deki Murat Dağı izcilik tesislerinde yapılan kampa katıldı.

Kampta, soğuk kış şartlarında hayatta kalma, kar mağarası, iglo, dağcılık, oryantiring, fonetik alfabe ve harita kullanımı eğitimi alan gençler, Kayseri'ye döndü.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şahin Ertarhanacı, 6 yıldır izcilik çalışmalarına destek verdiklerini, yurtlarda kalan çocuk ve gençler arasında izcilik faaliyetlerini yaygınlaştırmaya çalıştıklarını belirtti.

Bu tür etkinlikler ile arkadaşlık kurma, karakter gelişmesinde olanak sağlama, sosyoekonomik, sosyokültürel çevrelere uyum sağlama konularında çocuklara katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getiren Ertarhanacı, şunları kaydetti:

"Bu tür etkinlikler çocuklarda, kendisini tanıtma fırsatı, sorumluluk duygusunu geliştirme, kendine güveni artırma olanağını hazırlıyor. İzcilik, doğada konfor halinde yaşamanın öğretildiği bir eğitim sistemidir. İzcilik, çocuk ve gence yalnız sağlık ve beceri kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda onu disiplinli ve cesur yapıyor. 6 yıldan bu yana yapılan izcilik faaliyetlerinde, faydalanan çocuklarımızın gelişimini görerek izcilik faaliyetlerinin kişilikleri üzerinde yaptığı etkiyi gözlemledik. İzcilik faaliyetinin tüm kuruluşlarımızda yapılmasını sağlayacağız."

- KAYSERİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yurt Çocukları Kış Kampından Döndü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tartıştığı üvey babasını öldüren 15 yaşındaki çocuğun ifadesi ortaya çıktı: Canıma tak etmişti Türk Telekom'da 11'ler belli oldu! G.Saray'da yıldız futbolcu kadroya döndü İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Cumhurbaşkanlığı'ndan Türk gemisinde yapılan aramaya sert tepki: AB, taraflı olduğunu bir kez daha tescil etmiştir Şarkıcı Öykü Gürman, tepki çeken sözlerine açıklık getirdi: Yanlış anlaşıldım Türk gemisine baskın emrini AB'nin Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler Eğlence mekanına dönüştürülen evde 15 kişiye ceza kesildi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fikirtepe talimatı: Kentsel dönüşümü TOKİ ve Emlak Konut yapacak