Yurtta Kış - Son Dakika

Yurtta Kış

18.01.2012 15:01
Yurtta Kış, System.String[]

80 yaşındaki hastayı Pütürge Devlet Hastanesinden alan 112 ambulansı, Pütürge-Malatya karayolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanınca, hastayı heyelan tehlikesi olan yoldan Malatya Devlet Hastanesine getirdi.

Kalp yetmezliği ve diyabet rahatsızlığı bulunan 80 yaşındaki kadını Pütürge Devlet Hastanesinden alan 112 ambulansı, Pütürge- Malatya karayolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanınca, hastayı Kale ilçesi üzerindeki heyelan tehlikesi olan yoldan Malatya Devlet Hastanesine getirdi.

Malatya 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Ümit Kurt, yaptığı açıklamada, dün akşam Pütürge ilçesindeki bir yoğun bakım hastasının Malatya kent merkezindeki hastaneye ulaştırılması için kendilerine bilgi geldiğini söyledi.

Malatya-Pütürge karayolunda kar ve tipi nedeniyle yolların kapalı olduğunu belirten Kurt, Pütürge Devlet Hastanesine hastayı yönlendirdiklerini anlattı.

Sabah erken saatlerde İl Özel İdaresi ekiplerinin Kale ilçesi ile Pütürge ilçesi arasındaki heyelan tehlikesi bulunan yolu açtığını ifade eden Kurt, ekiplerin hastayı almak üzere, alternatif güzergah olarak bilinen bu yoldan heyelan tehlikesine rağmen Pütürge'ye gittiğini bildirdi.

Kurt, "Ekiplerimiz bu yoldan hastayı getirirken yolda hastaya lazım olan oksijen bitti. Başka bir ekibi de bu ekibimizi karşılamak üzere yola çıkarttık. Ekiplerimiz Gülenköy mevkisinde buluştu ve hastamızı Malatya Devlet Hastanesine ulaştırdı" dedi.

Kurt, 80 yaşındaki Nebahat Karabulut adlı hastanın kalp yetmezliği ve diyabet hastası olduğunu, daha önce de beyin kanaması sonucu felç geçirdiğini aktardı.

- MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yurtta Kış - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fransa'da sokağa çıkma yasağı uygulanacak bölge sayısı 54'e yükseltildi Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Erkan Kolçak Köstendil oğlu ile fotoğrafını paylaştı: Yalan dünya her şey bomboş Şarkıcı Jessie J, sevgilisiyle ayrıldığını kalça dansı yaparak duyurdu Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok Son dakika: Merkez Bankası'nın sürpriz faiz kararı sonrası dolar ve altın rekor kırdı