Yurtta Kış - Son Dakika

Yurtta Kış

19.01.2012 09:20
Yurtta Kış, System.String[]

Düzce'de etkisini artıran kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan D-655 Düzce-Zonguldak karayolunda mahsur kalan sürücülerin yardımına Kızılay ekipleri yetişti.

Düzce'de etkisini artıran kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan D-655 Düzce- Zonguldak karayolunda mahsur kalan sürücülerin yardımına Kızılay ekipleri yetişti.

Gece saatlerinde tipiye dönüşen kar yağışı nedeniyle Düzce ve Zonguldak arasında bağlantıyı sağlayan D-655 karayolunun Hiciz rampası, Şifalı Su ve Tepeköy mevkilerinde Akçakoca yönüne ulaşım tek taraflı olarak kapandı. Ulaşıma kapanan karayolu nedeniyle birçok sürücü araçlarında mahsur kaldı.

Kızılay Batı Karadeniz Lojistik ve Afet Yönetim Merkezi Müdürü Mustafa Yılmaz başkanlığındaki ekip, yolda mahsur kalan araçları zincir takarak bulundukları bölgeden kurtarmaya çalıştı. Ekipler, soğuktan etkilenen sürücülere çay ve çorba ikram etti.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kızılay olarak sadece deprem veya benzeri felaketlere müdahale etmediklerini, yardıma ihtiyacı olan her insanın yanında olmaya çalıştıklarını söyledi.

Bölgede coğrafi şartların kış aylarında insanları zorladığını ifade eden Yılmaz, "Kızılay olarak yardıma ihtiyacı bulunan her insanın yanında olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu akşam yoğun bir şekilde yağan kar nedeniyle yolda birçok vatandaşımız mahsur kaldı. Bizler de onların hem içlerini ısıtıyoruz hem de araçlarına zincir takmakta yardımcı oluyoruz" dedi.

Bu arada, Hiciz rampasında mahsur kalan araçlar nedeniyle Akçakoca yönüne ulaşıma kapanan D-655 karayolu, çevredeki köylülerin traktörleriyle yolda kalan araçları çekmesinin ardından yeniden ulaşıma açıldı.

Karayolları ekipleri karayolunun ulaşıma kapanmasını önlemek için tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

- DÜZCE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yurtta Kış - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

AK Partili başkan, belediyenin arsasını kendi vakfına devreden AK Partili selefini mahkemeye verdi Ekim ayına ilişkin sosyal yardım desteği ödemeleri bugün başlıyor Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler dikkat! Okula gitmek zorunlu değil ama sınava girmeyen yandı Sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devrediliyor: Vatandaşın faturası kabaracak Polonya Cumhurbaşkanı Duda, koronavirüse yakalandı Bir adama saldırıp pantolonunu indirmişti! Meğer 'Azman' yavrularını korumak için saldırmış Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı