Yurtta Kış - Son Dakika

Yurtta Kış

17.02.2012 14:49
Yurtta Kış, System.String[]

Bitlis'te günlerdir etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, il merkezi ve ilçelere bağlı 105 köye ulaşım sağlanamıyor.

Bitlis'te günlerdir etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, il merkezi ve ilçelere bağlı 105 köye ulaşım sağlanamıyor.

Bitlis Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte kar yağışı ve tipi nedeniyle, 105 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

Açıklamada, köy yollarının ulaşıma açılması için İl Özel İdaresine ait 10 bakım şantiyesindeki, 68 iş makinesi ve 18 ekiple, karla mücadele çalışmalarının yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, kar yağışının devam etmesi halinde aciliyet durumunun dışında kalan köy yollarının, yağışın durmasının ardından açılacağı, İl Özel İdaresine ait ekiplerin köylerden gelecek acil durumlara müdahale etmek için hazır bekletildiği de kaydedildi.

Bitlis Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de kent merkezinde 2 metreyi bulan kar kalınlığının, yüksek kesimlerde yer yer 2,5 metreyi aştığını belirtti.

Yetkililer, yüksek kesimlerde kar miktarının fazla olmasından dolayı, vatandaşları çığ tehlikesine karşı uyardı.

Öte yandan, Bitlis Belediyesi ve karayolları ekipleri tarafından yollarda kar temizleme, yol genişletme çalışmaları devam ediyor.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bitlis'in Hizan ilçe merkezinde ve bağlı köylerde, okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Hizan Kaymakamı Hayrettin Baskın, kar yağışı nedeniyle oluşacak aksaklıkları göz önünde bulundurarak ilçe genelinde eğitime bir gün ara verdiklerini söyledi.

- BİTLİS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yurtta Kış - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fransa bir kez daha İslam'ı hedef aldı! Aşırı sağcı liderden "Başörtüsü yasaklansın" çağrısı Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi Fatih'te yabancı uyruklu bir grup, otel ve restoranlarda asılı Fransa bayraklarını indirdi Süper Lig'de dev maç başladı! Canlı anlatım Çıktığı programda zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz