Yürüme engelli Diyar'ın tablet hayali gerçek oldu - Son Dakika

Yürüme engelli Diyar'ın tablet hayali gerçek oldu

28.10.2020 00:57
Yürüme engelli Diyar'ın tablet hayali gerçek oldu, System.String[]

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde doğuştan engelli Diyar Karalök'ün tablet hayali gerçek oldu.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde doğuştan engelli Diyar Karalök'ün tablet hayali gerçek oldu.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde doğuştan engelli Diyar'ın tablet hayali, isminin verilmesini istemeyen bir hayırsever tarafından gerçekleştirildi.

Sürpriz yapıldı

Diyar Karalök'ün tablet istediği videoyu sosyal medya hesabı üzerinden yayınlayan İhlas Haber Ajansı Muhabiri Mevlüt Bayraktar'a ulaşan çok sayıda hayırsever, küçük Diyar'ın mutluluğuna ortak olmak istedi. İsminin verilmesini istemeyen bir vatandaş tarafından temin edilen tablet, Diyar'a sürpriz yapılarak hediye edildi. Tabletine kavuşan küçük Diyar, hayırsever vatandaşa teşekkür etti.

Çifte sürpriz

Doğuştan yürüme engelli olan, hoş sohbetiyle ve güler yüzüyle görenleri kendine hayran bırakan Diyar'a bir sürpriz de Belediye bünyesinde hizmet veren Beyaz Masa biriminden geldi. Yürüme engelli olduğundan devamlı annesinin kucağında dolaşmak zorunda kalan Diyar'a Beyaz Masa tarafından manuel sandalye temin edildi.

Beyaz Masa Birimi Müdürü Cuma Akçiçek ve Siverek Engelliler Derneği Başkanı Feridun Şenateş tarafından evinde ziyaret edilen çocuğa tablet ile birlikte tekerlekli sandalye de verildi. Sevinci yüzüne yansıyan küçük Diyar, tabletiyle zaman geçireceğini ve oyun oynayacağını söyleyerek, hayırsever vatandaşa tekrar teşekkür etti.

Diyar'ı evinde ziyaret ederek, tekerlekli sandalyeyi kendisine hediye eden Siverek Engeller Derneği Başkanı Feridun Şenateş yaptığı açıklamada, "Bundan 20 gün önce bu ailemizi ziyaret etmiştik, eve geldiğimizde 2 tane engellisi olduğunu gördük. Ablasına manuel sandalye verdik ama Diyar'a sandalye verememiştik. Bugün Beyaz Masa Birimi tarafından temin edilen sandalyeyi vermeye geldik. Geçenlerde de tablet isteği olmuştu, bir hayırsever tarafından temin edilen tabletle birlikte bugün Diyar'ı ziyaret ettik ve hediyelerini verdik. Diyar tableti görünce çok mutlu oldu, bunu ancak gören ve yaşayan bilir. Gözlerindeki ışıltı ve mutluluk bizi ağlattı" diye konuştu. - ŞANLIURFA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Yürüme engelli Diyar'ın tablet hayali gerçek oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi