Yusuf İle Züleyha / Hazreti Yusuf Filmi - Son Dakika

Yusuf İle Züleyha / Hazreti Yusuf Filmi

11.07.2011 23:27
Yusuf İle Züleyha / Hazreti Yusuf Filmi, System.String[]

Yusuf İle Züleyha / Hazreti Yusuf filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Yusuf İle Züleyha / Hazreti Yusuf filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Hz.Yakup’a oğullarından birini halef seçmesi Tanrı katından bildirilir. On iki kardeşten biri olan ve kardeşlerince sürekli itilip kakılan Yusuf, babasına gördüğü bir rüyayı anlatınca, Hz.Yakup Yusuf’u halef seçer. Başta Şem’un ve Ruben buna karşı çıkarsa da, kavimlere rehberlik edecek Yusuf’u öldürmektir. Yahuda bu cinayete engel olmaya çalışır ama başta Lavi, diğer kardeşleri Yahuda’yı tutarlar. Şem’un ve Ruben gömleğini çıkardıkları Yusuf’u kuyuya atarlar. O sırada oradan geçmekte olan kervandan iki kişi kuyudan Yusuf’u çekerler. Kervan Sahibi onu yardımcısı Beşir’e emanet eder. Bu arada Şem’un ili Ruben Yusuf’un gömleğini kana bulayıp, onu bir kurdun yediği yalanı ile babalarına verirler.

Hz.Yakup üzüntüsünden kör olur. Yıllar geçer, Yusuf (Cüneyt Arkın) büyür. Firavun, veziri Secanus ile Butifer’in, Rakira’nın kızı Züleyha ile evlilik planını konuşur. Züleyha ise rüyasında gördüğü Yusuf’a aşıktır. Butifer’in o olmadığını anlar, üzülür. Beşir’le Yusuf Butifer’in sarayına gelir. Beşir’in amacı Yusuf’a mevki sağlamaktır. Butifer onlara getirdikleri hediyeleri evleneceği Züleyha’ya vermelerini söyler. Züleyha Yusuf’u karşısında görünce şaşırır ve onu uşak olarak satın alır. Her türlü kadınsı yaklaşımına karşın Yusuf’tan beklediği ilgiyi göremez. Kıskanç Save ise Züleyha’ya bir yandan şeytansı cilveler önerirken, diğer yandan Butifer’i tahrik etmektedir.

Züleyha Yusuf’u sıkıştırıp zorla öperken kaçan genç adamın gömleği yırtılır. Butifer içeri girince Züleyha kendisine saldırdığını söylediği Yusuf’u hapse yollatır. Gerçeği bilen Butifer Züleyha’yı da kovar. Secanus, Rakira, Save ile Butifer firavunu zehirleyip yerine geçme planı yaparlar. Beşir bunu duyar ve tuzak bozulur. Butifer ve diğerleri zindana atılır. Rakira idam edilir. Beşir’se terfi ettirilir. Secanus Yusuf’un tanıklığıyla affedilir. Firavun Yusuf’u yanına çağırıp rüyasını yorumlamasını ister ve onun yorumlarından etkilenir, Yusuf’u Mısır Azizi seçer ve tüm halkından ona itaat etmelerini ister. Yusuf sayesinde Mısır’a bolluk, bereket, kardeşlik ve barış hakim olur. Kıtlık içindeki diğer ülkede ise Hz.Yakup Allah’a yağmur ve bereket için yalvarmaktadır. Diğer kardeşleri ile Mısır’a gidip ülkeleri İsrail için buğday isteyen Bünyamin, Şem’un ve Ruben’i tanıyan Beşir onları kovarken Yusuf gelir ve onların kardeşleri olduğunu anlayıp istediklerini verir. Giderlerken yaşlı ve kör olduğunu duyduğu babasına kendi gömleğini gönderir.

Gömleği koklayan ve yüzüne süren Hz.Yakup’un gözleri açılır. Mısır’a gider ve Yusuf’u bulur. Yolda gördüğü kör bir kadının acıklı şarkısından etkilenir ve onun Yusuf’un yüzünden bu hale geldiğini anlar. Yusuf’la kucaklaşır ve ona en büyük günahın seven bir kadını böylesine terk etmek olduğunu söyler. Yakup’la Yusuf Züleyha’yı bulurlar. Yusuf’un sesini tanıyıp heyecanlanan Züleyha’nın gözleri Tanrı’ya ettiği dualarla açılır. Sevgiyle kucaklaşan Yusuf ile Züleyha, Hz.Yakup ve oğullarını da alarak ülkelerine doğru yola çıkarlar.

Yönetmen: Dr. E. Koushan, Türker İnanoğlu

Senaryo:

Oyuncular: Zuhuri, Füruzan, Yasemin Alev, Necdet Tosun, Cüneyt Arkın

Filmin Türü: Drama, Tarih,

Orijinal Adı: Yusuf İle Züleyha/ Hazreti Yusuf

Yapımcı Firma: Erler Film

Yapım Yılı: 1970

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili: Türkçe

Filmin Süresi: 90 dk.

Yusuf İle Züleyha/ Hazreti Yusuf Filmi

Son Dakika Güncel Yusuf İle Züleyha / Hazreti Yusuf Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İktisatçı Prof. Dr. Hakan Kara, ekonomideki yeni dönemi değerlendirdi: Atamalar geleneksel yaklaşıma geçiş yapıldığını düşündürüyor Türkiye'ye yatırım yapmaktan vazgeçen Volkswagen, Slovakya fabrikasının üretim kapasitesini artıracak Çukur'da bomba transfer! Diziye katılan yeni isim dengeleri değiştirecek Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu Pfizer aşı testlerine katılan gönüllüler yan etkilerini anlattı: Ağır bir halsizlik vardı Tek kullanımlık cerrahi maskelerle ilgili ezber bozan iddia: Yıkanarak 10 kez kullanılabilir Eşinin iç çamaşırlarını giyip kadın kılığına giren kocayla ilgili iğrenç detaylar! 5 yaşındaki çocuklarına söyledikleri şoke etti Kılıçdaroğlu, Berat Albayrak'ın istifa paylaşımındaki bir detaya dikkat çekti: Bu ne demek?