Yusuf İslam, İstanbul'a geliyor - Son Dakika

Yusuf İslam, İstanbul'a geliyor

26.11.2019 13:58
Yusuf İslam, İstanbul'a geliyor, System.String[]

TRT'nin 2017 yılında "pozitif değişime ilham olmak" sloganıyla kurduğu sosyal sorumluluk girişimi TRT World Citizen; bu yıl da insanlığa hizmet etmiş ve alanında fark yaratan önemli çalışmalara imza atmış isimleri 2.TRT World Citizen Ödül Töreni'nde ağırlayacak.

TRT'nin 2017 yılında "pozitif değişime ilham olmak" sloganıyla kurduğu sosyal sorumluluk girişimi TRT World Citizen; bu yıl da insanlığa hizmet etmiş ve alanında fark yaratan önemli çalışmalara imza atmış isimleri 2.TRT World Citizen Ödül Töreni'nde ağırlayacak. Ödül töreninde ayrıca, World Citizen'ın bu yıl ki kampanyası olan Women of War "Savaşın Kadınları" teması ile yurtlarından göç etmek zorunda bırakılmış ve olumsuz şartlar altında yaşamlarını sürdüren kadınların hikayelerine de dikkat çekilecek.

Yusuf İslam'ın "Barış Treni"

TRT World Citizen; geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın farklı coğrafyalarından insani yardım faaliyetleri yürüten aktivistlere ödül verecek. En prestijli ödül olan Yaşam Boyu Başarı ödülü bu yıl yaptığı insani çalışmalarla dünyaya ilham olan Yusuf İslam'a (Cat Stevens) takdim edilecek. Yusuf İslam ayrıca tören gecesinde sosyal sorumluluk kampanyası Peace Train'i de ilk kez dünyaya tanıtacak.

İsmini Yusuf İslam'ın efsane şarkısından alan proje Barış Treni, ihtiyaç sahibi insanlara yiyecek, koli ve sürdürülebilir hükümler sağlamayı amaçlıyor. "Barışın yolu, yoksulluğun ortadan kaldırılmasıdır." sözleriyle yoksulluğa dikkat çeken İslam, proje ile farklı kökenlere, milletlere ve dinlere mensup çocuklar arasında mutluluğu ve saygıyı teşvik etmek istiyor.

Yusuf İslam, İstanbul'a geliyor

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Yusuf İslam, İstanbul'a geliyor - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı