Yusuf İslam, İstanbul'daki Helal Fuarına Katıldı- İslam: " İslam Dünyasında Ekonomik ve Siyasi... - Son Dakika

Yusuf İslam, İstanbul'daki Helal Fuarına Katıldı- İslam: " İslam Dünyasında Ekonomik ve Siyasi...

29.11.2018 14:04

- Yusuf İslam, İstanbul'daki Helal Fuarına Katıldı İslam: " İslam dünyasında ekonomik ve siyasi anlamda birliktelik yok" Yusuf İslam Diriliş Ertuğrul izlediğini söylediİSTANBUL - Müslüman olmadan önce Cat Stevens adıyla bilinen efsanevi söz yazarı Yusuf İslam, dünyanın en büyük helal...

- Yusuf İslam, İstanbul'daki Helal Fuarına Katıldı

İslam: " İslam dünyasında ekonomik ve siyasi anlamda birliktelik yok"

Yusuf İslam Diriliş Ertuğrul izlediğini söyledi

İSTANBUL - Müslüman olmadan önce Cat Stevens adıyla bilinen efsanevi söz yazarı Yusuf İslam, dünyanın en büyük helal organizasyonu olan Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı etkinliğinin açılış seremonisine katıldı. İslam, açılışta gerçekleştirdiği konuşmada, " İslam dünyasında ekonomik ve siyasi anlamda birliktelik yok" " dedi. Öte yandan Yusuf İslam, Diriliş Ertuğrul dizisini izlediğini söyledi.

Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo Fuarı açılışı, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İslam Ülkeleri Standartları ve Metroloji Enstitüsü, İslam Ticareti Geliştirme Merkezi ve Discover Events işbirliğinde gerçekleştirildi. Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen fuara, helal gıda, finans, turizm, kozmetik, tıp, kimya, ambalaj, makine, İslami yaşam ve tekstil-muhafazakar moda gibi birçok sektörden 250'yi aşkın ulusal ve uluslararası firma katıldı. 2 Aralık tarihine kadar sürecek dev organizasyonun 80'i aşkın ülkeden on binlerce kişiyi ağırlaması bekleniyor.

Zirveye Yusuf İslam da katıldı

Dünyaca ünlü İngiliz-Müslüman müzisyen ve hayırsever Yusuf İslam, Dünya Helal Zirvesi açılış törenine katılmak üzere Türkiye'ye geldi. Açılışa Yusuf İslam'ın yanı sıra çok sayıda akademisyen, siyasetçi ve sanatçı katıldı. Tüm insanların aynı derecede saygı gördüğü daha adil bir dünya için ortaya koyduğu çabayla tanınan Yusuf İslam, açılış seremonisinde bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından İslam'a "Dünya Helal Zirvesi Barış Ödülü" takdim edildi.

Yusuf İslam, Dünya Helal Zirvesi'nin açılışındaki konuşmasında Türkiye'nin en sevdiği ve sürekli ziyaret etmek istediği İslam ülkelerinden olduğunu belirtti. Müslüman olması ve sonrasında yaşadıkları süreçlere değinen İslam, İslamiyeti kaynağından öğrendiğini ifade etti. İslam dünyasında siyasi veya ekonomik birliktelik olmadığını vurgulayan Yusuf İslam, bu konudan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Diriliş Ertuğrul dizisini de izlediğini söyleyen İslam, bu diziden çok şey öğrendiğini ancak en çok şeyi Kur'an-ı Kerim'den öğrendiğini dile getirdi.

Yusuf İslam, İstanbul'daki Helal Fuarına Katıldı- İslam: İslam Dünyasında Ekonomik ve Siyasi...
Yusuf İslam, İstanbul'daki Helal Fuarına Katıldı- İslam: İslam Dünyasında Ekonomik ve Siyasi...
Yusuf İslam, İstanbul'daki Helal Fuarına Katıldı- İslam: İslam Dünyasında Ekonomik ve Siyasi...
Yusuf İslam, İstanbul'daki Helal Fuarına Katıldı- İslam: İslam Dünyasında Ekonomik ve Siyasi...

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Yusuf İslam, İstanbul'daki Helal Fuarına Katıldı- İslam: ' İslam Dünyasında Ekonomik ve Siyasi... - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kader birliği yaptığımız Libya'ya 150 bin doz aşı gönderiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kader birliği yaptığımız Libya'ya 150 bin doz aşı gönderiyoruz Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek