Yusuf İslam: Suriye Konusunda Hiçbir Ülkenin Yapamadığını Türkiye'nin Yaptı - Son Dakika

Yusuf İslam: Suriye Konusunda Hiçbir Ülkenin Yapamadığını Türkiye'nin Yaptı

23.04.2016 00:12

Cat Stevens olarak ünlenen Müslüman olduktan sonra da adını değiştiren Yusuf İslam, Suriye konusunda hiçbir ülkenin yapamadığını Türkiye'nin yaptığını söyledi.

Cat Stevens olarak ünlenen, Müslüman olduktan sonra da adını değiştiren Yusuf İslam, Suriye konusunda hiçbir ülkenin yapamadığını Türkiye'nin yaptığını, bütün cömertliği ile kapılarını Suriyelilere açtığını söyledi.

"TÜRKİYE'NİN YILDIZI PARLAMAYA DEVAM EDİYOR"

İslam, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya Tanıtım Toplantısı'nda, İslam'ı seçtiği günlerdeki Türkiye ile şimdiki arasında çok fark olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin yıldızının parlamaya devam ettiğini vurgulayan İslam, "Türkiye, aynen bir çiçek bahçesi gibi.

"HZ. MEVLANA'NIN ŞİİRLERİ BENİM İÇİN İLK ADIM OLMUŞTU"

Kur'an-ı Kerim'e başlamadan önce bana Hz. Mevlana'nın şiirlerinden oluşan bir kitap hediye edilmişti. İşte bu Mevlana'nın şiirleri benim için ilk adım olmuştu. Bu şiirler İslam'ın güzelliğine pencere açmıştı. O andan itibaren dar dünyam açıldı ve hakikatle baş başa bıraktı" diye konuştu.

"SURİYE KONUSUNDA HİÇBİR ÜLKENİN YAPAMADIĞINI TÜRKİYE YAPTI"

İslam, bugün insanlığın daha çok barışa ihtiyacı olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

"Suriye konusunda hiçbir ülkenin yapamadığını Türkiye yaptı. Bütün alicenaplığı ile kapılarını Suriyelilere açtı. Maalesef insan hakları diye bir şeyden bahsediyorlar.

"ŞU AN ÖLDÜRÜLEN İNSANLARIN HİÇ DEĞERİ YOK"

İnsan hakları çok değersiz. Şu an öldürülen insanların hiç değeri yok. Bu arada Türkiye'nin yaptığı gibi Almanya'da mültecileri kabul etti. Onlara da teşekkür etmeliyiz."

ABDULLAH: SURİYELİLERİN BİR KISMI DA KONYA'YA YERLEŞTİ

Amerikalı akademisyen Dr. Ömer Faruk Abdullah ise Türkiye'nin Suriye'deki insani krizde örnek bir tavır sergilediğini aktardı.

Türkiye'nin mültecilere kapılarını açtığını, onlara ev sahipliği yaptığını anımsatan Abdullah, Suriyelilerin bir kısmının da Konya'ya yerleştiğini belirtti.

"Hazreti Mevlana ve Sultan Veled, onlar da burada mülteciydi" diyen Abdullah, şunları kaydetti:

"KUTLU DOĞUM HAFTASI'NDA PEYGAMBER EFENDİMİZİ ANIYORUZ"

"Yani her şerden bir hayır çıktı. Muhammed, güzelliklerin en güzeliydi. Çünkü o hakikatin en güzeliydi. En güzel şekliyle temsil etti ve bize aktardı. Kutlu Doğum Haftası'nda Peygamber Efendimizi anıyoruz. Bu günde sorumluluklarımızı yeniden hatırlıyoruz. Müslümanlar Medine'ye geldiğinde de muhacirdi. Peygamber Efendimiz, Medine'ye gelmeden önce kabileler arasında çatışmalar vardı. O, geldi ve onları sükunete götürdü. Efendimiz, dağınık ortamda hakikatiyle geldi ve güzel bir medeniyet inşa etti. Konya ve Türkiye cömert davranışıyla etrafındaki ateş çemberini huzur ve istikrara çevirerek, komşu ülkeleri de huzura kavuşturacaktır. Türkiye ve Konya buna en güzel örnektir."

Yusuf İslam: Suriye Konusunda Hiçbir Ülkenin Yapamadığını Türkiye'nin Yaptı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yusuf İslam: Suriye Konusunda Hiçbir Ülkenin Yapamadığını Türkiye'nin Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı