Yusuf Namoğlu: "Amacımız Süreyi Azaltarak Siteme Bir An Önce Geçiş Yapmak" - Son Dakika

Yusuf Namoğlu: "Amacımız Süreyi Azaltarak Siteme Bir An Önce Geçiş Yapmak"

08.06.2017 13:42

- Yusuf Namoğlu: "Amacımız süreyi azaltarak siteme bir an önce geçiş yapmak"İSTANBUL - MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Video Yardımcı Hakem Sistemi hakkında yaptığı açıklamada, "Amacımız süreyi azaltarak siteme bir an önce geçiş yapmak.

- Yusuf Namoğlu: "Amacımız süreyi azaltarak siteme bir an önce geçiş yapmak"

İSTANBUL - MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Video Yardımcı Hakem Sistemi hakkında yaptığı açıklamada, "Amacımız süreyi azaltarak siteme bir an önce geçiş yapmak. O nedenle hakem arkadaşlar sürekli eğitim görecekler" dedi.

Türkiye'deki ilk VAR testini, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu üyeleri, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve MHK üyeleri ile Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ da izledi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunana Yusuf Namoğlu, "Bu sistemi ben İtalya'ya giderek Juventus - Atalanta maçında yerinde takip ettim. Ben şahsen bunun yararlı olacağına inananlardanım. Hakem insandır, göremeyebiliyor. O pozisyonlar itibarıyla burada teknoloji devreye giriyor. VAR hakemi oyun durduğunda o hatayı düzeltmiş oluyor" şeklinde konuştu.

Gol kararı, ofsayt, penaltı, yanlış ihraçta sistemin devreye gireceğini söyleyen Namoğlu, "Adaleti dolayısıyla daha iyi sağlamış olacaktır. Burada hakemleri teorik eğitimlere başlatmıştık ama saha tatbikatları bugün itibarıyla başladı. Amacımız süreyi azaltarak siteme biran önce geçiş yapmak. O nedenle hakem arkadaşlar sürekli eğitim görecekler. Bunlar sahada eğitim olduğu gibi teori olarak da eğitimleri görerek daha hızlı ve aktif şekilde konuya adapte olmalarını sağlamaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Yusuf Namoğlu: Amacımız Süreyi Azaltarak Siteme Bir An Önce Geçiş Yapmak
Yusuf Namoğlu: Amacımız Süreyi Azaltarak Siteme Bir An Önce Geçiş Yapmak
Yusuf Namoğlu: Amacımız Süreyi Azaltarak Siteme Bir An Önce Geçiş Yapmak
Yusuf Namoğlu: Amacımız Süreyi Azaltarak Siteme Bir An Önce Geçiş Yapmak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Yusuf Namoğlu: 'Amacımız Süreyi Azaltarak Siteme Bir An Önce Geçiş Yapmak' - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Dilek İmamoğlu'ndan eşinin sağlık durumuna ilişkin paylaşım: Durumumuz gayet iyi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Aydın'da esrarengiz olay! Arılar, Arapça yazılar yazıp kovanlarını terk ediyor