Yusuf Namoğlu: "Hakemleri Uyaracağız" - Son Dakika

Yusuf Namoğlu: "Hakemleri Uyaracağız"

10.10.2018 05:35
Yusuf Namoğlu:

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, milli arada hakemlerle toplantı yapacaklarını açıkladı.

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, milli arada hakemlerle toplantı yapacaklarını açıkladı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın eğitimle ilgili eleştirilerine yanıt veren Namoğlu, "Milli takım arasında hakem hataları ve VAR'la ilgili toplantı yapacağız. Ligin ilk 2 haftası VAR protokolüne bağlı kalmayan hakemleri uyardık, düzelmişti. Şimdi yine uyarılar yapacağız. Hatalar varsa çalışmalar yapılacaktır. UEFA'da VAR eğitimi veren Murat Ilgaz hakemlerimize eğitim verecek" dedi.

VAR'ın Avrupa'daki bazı ülkelerde de sorunlu başladığına vurgu yapan Yusuf Namoğlu, "VAR'ın açılışıyla ilgili 11 haftaya ihtiyaç var diye söylenmişti. Hatta Ali Koç bunu kabul etmişti. VAR, Almanya ve İtalya'da da sancılı başladı. Daha sonra bu uygulamadan memnun kaldılar. Türkiye'de VAR eğitimleri en iyi şekilde yapılıyor. Hata yapanları eğiteceğiz, iyi yapanları daha çok kullanacağız. Bu 2 haftalık arada analizleri yapacağız. Amacımız sahada adaletin sağlanması" ifadelerini kullandı.

Yusuf Namoğlu: Hakemleri Uyaracağız

Kaynak: Skorer

Son Dakika Spor Yusuf Namoğlu: 'Hakemleri Uyaracağız' - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Fındığa alternatif olarak safran ekti: 2,5 dönüm araziden 40 bin lira kazanacak Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yükseltti Altın rekor üstüne rekor kırıyor: 505 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesinde Ermenistan tarafından terk edilen 85 yaşındaki Ermeni kadınlara Azerbaycan sahip çıktı Söndürme çalışmalarının sürdüğü İskenderun'da Azganlık Şehitliği, yangından etkilenmedi Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı