Yusufeli'nde Hummalı Çalışma - Son Dakika

Yusufeli'nde Hummalı Çalışma

07.09.2012 10:46
Yusufeli'nde Hummalı Çalışma, System.String[]

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, bölgede kurulacak katı atık depolama tesisleri ile ilçenin çöp dökme alanının temizlenerek eski haline getirileceğini bildirdi.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, ilçede Çoruh Havzası Kalkınma Birliği tarafından bölgede kurulacak katı atık depolama tesisleri ile ilçenin çöp dökme alanının temizlenerek eski haline getirileceğini bildirdi.

Aytekin, yaptığı yazılı açıklamada, Ardanuç, Oltu, Tortum ve İspir'de düzenli katı atık depolama tesisleri kurulacağını belirterek, böylelikle Yusufeli'ndeki çöplerin günlük tırlar ile Oltu'daki tesise taşınacağını ifade etti.

Projenin ilçe için önemli olduğuna değinen Aytekin, şunları kaydetti:

"Eski çöp alanı hem kötü görüntü oluşturuyor, hem de yakın köylere kötü koku yayıyordu. Katı atık depolama tesisi projesi için yetkili firma daha önce Yusufeli'ne gelip çöp alanında fizibilite çalışması yapmıştı. Çoruh Havzası Kalkınma Birliği tarafından bölgede kurulacak katı atık depolama tesisleriyle Yusufeli'nin çöp dökme alanı temizlenip eski haline getirilecek. Konuyla ilgili olarak proje ekibi, alan çalışması için Yusufeli'ne geldi. Ekip Borçka, Murgul, Damar, Ardanuç ve Şavşat ilçelerini de ziyaret ederek incelemelerde bulunacak."

Muhabir: Bayram Sarayoğlu/ Burak Altunöz

Yayıncı: Asena Akçay - ARTVİN

Yusufeli'nde Hummalı Çalışma

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yusufeli'nde Hummalı Çalışma - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Türk İHA'larından nokta atışı! Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan böyle vuruldu Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi