Yüz Elli Yıl Böyle Geçti - Çerkes Öyküleri Kitabı - Son Dakika

Yüz Elli Yıl Böyle Geçti - Çerkes Öyküleri Kitabı

Yüz Elli Yıl Böyle Geçti - Çerkes Öyküleri Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Yüz Elli Yıl Böyle Geçti - Çerkes Öyküleri Kitabı kitabının kısa özeti.

Yüz Elli Yıl Böyle Geçti - Çerkes Öyküleri Kitabı, System.String[]

Çerkesler Yüzyıllık kesintisiz bir özgürlük mücadelesinin ardından 2 1 Mayıs 1864'te yurtlarından sürülüp dünyanın dört bir yanına dağıtıldılar. Sürgünün üzerinden geçen yüz elli yıl bu halkın özgün dilini ve kültürel değerlerini büyük ölçüde aşındırdı. Hulusi Üstün, onların sürgün edildikleri diyarlara ait haritaların izini sürüyor bu kitabında. Anadolu bozkırında kaybolmuş Çerkes atlarının, Khabze adı verilen örf adet hukukunun ,çerkes toplumunun karmaşık sosoyal yapısının ,Türk Edebiyatının temel tiplerinden biri olan Çerkes Kızı imgesinin konu edildiği öykülerinde Anadolu bozkırını ,eski İstanbul sokaklarını ,Balkanları Arap çöllerini Kaf Dağı'nı gezdiriyor.Evet Çerkesya bir ulu ağaçtı insanoğlunun tamahının yok ettiği ,Çerkesya bir büyük günahtı, Kabil'in Habil'e ettği.

Yazar: Hulusi Üstün

Yayınevi: Ayışığı Kitapları

ISBN: 9789756336267

Boyut: 14x20

Sayfa Sayısı: 228

Basım Yılı: 2014

Basım Yeri: İstanbul

Cilt Durumu: Karton kapak

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

YORUMLAR

Son Dakika

Beyrut'u kana bulayan patlamanın neden bu kadar şiddetli olduğu netleşti Koronavirüsün karanlık bir yönü ortaya çıktı! Hastaların yarısından fazlası psikiyatrik rahatsızlık yaşıyor Son Dakika: Beyrut patlamasını terör örgütü DEAŞ üstlendi Fenerbahçe'nin görüştüğü Erol Bulut, İstanbul'a geldiği sırada eşi uçakta fenalaştı Duygu Özaslan, yeni sevgilisiyle fotoğraf paylaşmadan duramıyor Annelerinin araçta bıraktığı 2 çocuğu kaçırmaya kalkışan şüpheli, yakalandı Son Dakika: İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Kovid-19 tedbirleri" konulu ek genelge gönderdi Hastanenin "erkek" dediği bebek evde kız çıktı Son Dakika: Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük patlama: 70 kişi hayatını kaybetti, 3700 yaralı var Marmaray'da bir kişi, trenin önüne atlayarak canına kıydı Genç kadın, bugün boşandığı eski eşi tarafından silahla vurularak öldürüldü "Koronavirüse iyi geliyor" diyerek ürün tanıtan ünlülere ceza yağdı Sağlık Bakanlığı koronavirüs tedavi rehberini güncelledi: Ayakta tedavi uygulanan hastalara ilaç verilebilecek HDP'li Işık hakkında fezleke hazırlandı, 8 yıla kadar hapsi isteniyor El frenini çekmeyi unutan kamyon şoförü, tekerleğin altında kalarak can verdi