Yüz Nakli Olan Turan Çolak, 93 Gün Sonra Taburcu Oldu - Son Dakika

Yüz Nakli Olan Turan Çolak, 93 Gün Sonra Taburcu Oldu

17.08.2012 13:36
Yüz Nakli Olan Turan Çolak, 93 Gün Sonra Taburcu Oldu, System.String[]

Antalya'da, 4'üncü yüz nakli olan Turan Çolak, 93 gün sonra taburcu oldu.

Antalya'da, 4'üncü yüz nakli olan Turan Çolak, 93 gün sonra taburcu oldu. Ramazan Bayramı öncesi hastaneden ayrılan Turan, çifte bayram yaşadığını söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 15 Mayıs tarihinde Türkiye'de ikinci tam yüz nakli yapılan 35 yaşındaki Turan Çolak'ın, hastanede düzenlenen basın toplantısında bayram tatili için kısa bir süre taburcu edildiği açıklandı.

Bugün Turan'ın taburcu olmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Özlenen Özkan, ameliyatın üzerinden 93 gün geçtiğini ve çok olumlu sonuçlar aldıklarını aktardı. Dünyanın en kapsamlı nakilleri arsında ve Türkiye'nin en önemli nakillerinden biri olduğunu hatırlatan Özkan, "Zor bir ameliyattı ama başarılı bir şekilde altından kalktık. Geçmiş olsun diliyorum. İnşallah sonraki adaylara şans diliyorum. 93 gün geride kaldı ama bizim için ilk 6 ay çok önemli. O yüzden ev tutacağız yakınlarda. Her hafta kontrollerinin yapılması lazım." diye konuştu.

Turan'ın bayramda ailesinin yanına gideceğini dile getiren Özkan, oluşabilecek enfeksiyon riskine kaşı tokalaşmaktan, öpüşmekten, ve çiğ yiyeceklerden uzak durması gerektiğini kaydetti.

BENİM İÇİN ÇİFTE BAYRAM OLACAK

Doktorlarına ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyleyen Turan Çolak ise bu günleri gördüğünden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Yeni yüzüyle ailesinin yanına gideceğini belirten Çolak, "Her zaman gel diye arayıp duruyorlar. Benim için çifte bayram olacak. Ailem yeni yüzümü görecek. O yüzden de çok mutluyum. Yüzümün bir kısmını artık hissediyorum. Kaşıntılar başladı. Gözlerimi kapatabiliyorum. Çok mutluyum." şeklinde konuştu.

Turan basın toplantısının ardından valizini larak memleketi İzmir'e doğru yola çıktı.

Yüz Nakli Olan Turan Çolak, 93 Gün Sonra Taburcu Oldu
Yüz Nakli Olan Turan Çolak, 93 Gün Sonra Taburcu Oldu
Yüz Nakli Olan Turan Çolak, 93 Gün Sonra Taburcu Oldu
Yüz Nakli Olan Turan Çolak, 93 Gün Sonra Taburcu Oldu
Yüz Nakli Olan Turan Çolak, 93 Gün Sonra Taburcu Oldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Yüz Nakli Olan Turan Çolak, 93 Gün Sonra Taburcu Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı