Yüzde 50'si Üreticiden Yüzde 50'si Devletten - Son Dakika

Yüzde 50'si Üreticiden Yüzde 50'si Devletten

08.09.2012 12:39
Yüzde 50'si Üreticiden Yüzde 50'si Devletten, System.String[]

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sakarya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdullah Keskin, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğin 4 Eylül 2012 tarih ve 28401 sayılı Resmi Gazetede yayımlandığını belirterek, 60 gün içerisinde müracaat edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Başvurular 2 Kasım 2012 tarihinde sona erecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) çerçevesinde; Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ 4 Eylül 2012 tarih ve 28401 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. 60 gün içerisinde müracaat edilmesi gereken projede son müracaat tarihi ise 2 Kasım 2012 Cuma günü mesai bitimi.

Sakarya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdullah Keskin program hakkında bilgi vererek, "Tarımsal ürünlerin (tütün hariç) işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırım tesislerinin yapımı, Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilemesine yönelik yatırımlar, Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik kısmen yapılmış yatırımların tamamlanmasına yönelik yatırımlar, Alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımına yönelik yatırımlar, Program kapsamında bulunan konularla ilgili tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış veya yapılacak tesislerde kullanılmak üzere, alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgar enerjisi üretim tesisleri ile Koyun, keçi ve manda konularında sabit yatırım projeleri desteklenecek" dedi.

Ekonomik yatırımlar için proje başvurularında hibeye esas proje tutarının, gerçek kişi başvurularında 150 bin TL, tüzel kişi başvuruları için de 600 bin TL olmak üzere yüzde 50 hibe desteği verileceğini aktaran Keskin, "Yatırımcılar bu konulardan bir tanesi için başvuruda bulunabilirler. Başvurular İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılacak" diyerek çiftçilere ve yatırımcılara projeden yararlanmaya davet etti. - SAKARYA

Yüzde 50'si Üreticiden Yüzde 50'si Devletten
Yüzde 50'si Üreticiden Yüzde 50'si Devletten

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yüzde 50'si Üreticiden Yüzde 50'si Devletten - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Berk Atan'ın İzmir'de yaşayan ailesi depreme evlerinde yakalandı 5'er kiloluk kırlangıç balıkları 500'er liradan satışa sunuldu Marmara Bölgesi'nde kuvvetli sağanak bekleniyor Nitrojen tüplü otomobile 1.280 lira ceza kesildi İzmir'den güzel haberler de geliyor! Hülya teyze, 17 saat kaldığı enkazdan yürüyerek çıktı Son Dakika! İzmir'de 5 şiddetinde artçı bir deprem meydana geldi Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı