"Yüzde 51 için yola çıkıyorum" diyen Muharrem İnce'nin moralini alt üst edecek anket - Son Dakika

"Yüzde 51 için yola çıkıyorum" diyen Muharrem İnce'nin moralini alt üst edecek anket

Son seçim anketinde "Muharrem İnce parti kursa, oy verir misiniz?" sorusunun yöneltildiği vatandaşların yüzde 89.5 gibi büyük bir çoğunluğu "Hayır" yanıtını verdi. İnce, yaptığı son açıklamada "Yüzde 51 için yola çıkıyorum" demişti.

CHP'den ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, siyaset kulislerini hareketlendirirken, ORC Araştırma dikkat çeken bir anket çalışması yaptı.

06-08 Ağustos 2020 tarihleri arasında 41 ilde toplam 4120 kişi ile (CATI) yöntemiyle gerçekleştirilen anket çalışmasına katılanlara "Muharrem İnce parti kursa, oy verir misiniz?" sorusu yöneltildi. Soruya yanıt verenlerin yüzde 89.5 gibi büyük bir çoğunluğu "Hayır" yanıtını verdi.

Yüzde 89'luk kesim parti kurması durumunda Muharrem İnce'ye oy vermeye

"EVET" DİYENLERİN ORANI YÜZDE 4

Sonuçlara göre "Evet" diyenlerin oranı yüzde 4.1, "Kararsızım" diyenlerin oranı ise yüzde 6.4 olarak belirlendi.

"YÜZDE 41 İÇİN YOLA ÇIKIYORUM" DEMİŞTİ

Son günlerde parti kuracağı iddialarıyla gündemden düşmeyen Muharrem İnce, son açıklamasında "Yüzde 31'le bıraktım. Şimdi onu 51'e çıkarmak için yola çıkıyorum" demişti.

 Yüzde 51 için yola çıkıyorum diyen Muharrem İnce'nin moralini alt üst edecek anket

Haber Yayın Tarihi: 10.08.2020 14:17

Son Dakika Politika 'Yüzde 51 için yola çıkıyorum' diyen Muharrem İnce'nin moralini alt üst edecek anket - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Araç sahiplerine kötü haber! Benzin ve motorine büyük zam geldi Annesinin yanına gitmek için yola fırlayan çocuk, feci şekilde can verdi 50 yıllık evli çift, 2 gün arayla vefat etti Popstar Mehtap yıllar sonra itiraf etti: Abim dediğim kişi beni elledi Koronalı olduğu halde eğlenmeye gidip 710 kişiyi virüse maruz bıraktı, tutuklanabilir Türkiye'nin Kapalı Maraş hamlesi Yunan medyasında: Las Vegas yapacaklar Son Dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon ve dolar tahminini yükseltti Fas'ın Kantire şehrine yerleştirilen balık heykelleri erkek cinsel organına benzetildiği için yıkıldı