Yüzlerce insanın canını alan koronavirüsün fotoğrafları ilk kez yayımlandı - Son Dakika

Yüzlerce insanın canını alan koronavirüsün fotoğrafları ilk kez yayımlandı

3 gün önce

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Çin'in Hubey bölgesindeki Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsün fotoğraflarını yayımladı.

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı (NIH) bünyesindeki enstitülerden biri olan NIAID, SARS-CoV-2 önceki adıyla 2019-nCoV olarak bilinen koronavirüsün fotoğrafını yayımladı. Enstitünün Montana eyaletinde yer alan Hamilton'daki laboratuvarı, tarama ve transmisyon elektron mikroskoplarında koronavirüsün görüntülerini üretti.

İSMİN SEBEBİ AÇIKLANDI

Enstitünün yazılı yaptığı açıklamada, SARS-CoV-2'nin, Aralık 2019'da ilk olarak Çin'in Vuhan kentinde tespit edilen ve küresel bir halk salığı tehdidi haline gelen Covid-19 hastalığına neden olduğu belirtildi. Ayrıca, açıklamada koronavirüslerin yüzeyindeki 'taç'ların virüs ailesine 'corona' (korona) ismini verdiği, bunun da 'taç'ın (crown) Latincesi olduğu ve çoğu koronavirüsün taç benzeri bir görünümünün olduğu belirtildi.

Ayrıca, NIAID, Covid-19'e dair yapılan aşı geliştirme çalışmalarının da bir görüntüsünü paylaştı.

ÖLÜ SAYISI 1383'E YÜKSELDİ

Öte yandan, Covid-19 (koronavirüs) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 1383'e, vaka sayısı ise 64 bin 437'ye ulaşırken, tedavi edilen kişi sayısı ise 6 bin 919 olarak açıklandı.

İşte yüzlerce can alan virüsün fotoğrafı:

Yüzlerce insanın canını alan koronavirüsün fotoğrafları ilk kez yayımlandı

Haber Yayın Tarihi: 14.02.2020 11:51 

YORUMLAR (29)
Tüm yorumlar için tıklayınız


Son Dakika

69. NBA All-Star maçını, LeBron'un takımı 157-155 kazandı
ABD'de 3 kadın, Trump'ın rakibi Bernie Sanders'a çıplak protestoda bulundu ABD mahkemesinden Bayer ve BASF'e 265 milyon dolarlık ceza Çin'de yaşayan Türk öğretmen Burak Teoman: Türkiye'ye nasıl döneceğimi bilmiyorum