Son Dakika Haberleri: Yüzme Milli Takımı İsrail'e Gitti

Yüzme Milli Takımı İsrail'e Gitti

4 yıl önce

Yüzme Milli Takımı, 2-6 Aralık tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası için İsrail'e gitti.

Yüzme Milli Takımı İsrail'e Gitti, System.String[]
Yüzme Milli Takımı, 2-6 Aralık tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Kısa Kulvar Şampiyonası için İsrail'e gitti.  

Atatürk Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla Tel Aviv'e giden kafilede,  Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı  Ahmet Bozdoğan da yer aldı.

Bozdoğan, hareketten önce AA muhabirine yaptığı açıklamada, esas hedeflerinin olimpiyat barajları olduğunu ifade ederek, "Türk yüzmesi her bir yarışta tarihi bir rekora imza atıyor. Umuyorum bu yarışmalarda da yine tarihi imza atar. Bol rekorlar kırar, madalya alır, ülkemize döneriz" diye konuştu.

Sporcuların kampta iyi çalıştığını dile getiren Bozdoğan, elde ettiği başarılarla dikkati çeken milli sporcu Viktoria Zeynep Güneş'in, kısa kulvarda da madalya alacağına inandığını belirtti.

Antrenör  Erkan Mutlu ise bu yılın, olimpiyatlar için önemli olduğunu ifade etti. Hazırlıkları buna göre yaptıklarını kaydeden Mutlu, "Yirmi beş metrelik havuzda bu yılın ilk uluslararası turnuvası. Bu anlamda bizim için ön deneme müsabakası olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Yüzme Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Netanya kentinde düzenlenecek şampiyonada ay-yıldızlı ekipte, erkeklerde Alpkan Örnek, Berkay Şendikici, Demir Atasoy, Doğa Çelik, Doruk Tekin, Ediz Yıldırımer, Ege Başer, Erge Can Gezmiş, Hüseyin Emre Sakçı, İskender Başlakov, Kaan Özcan, Kemal Arda Gürdal ve Nezir Karap, bayanlarda ise Ekaterina Ivanova Avramova, Gizem Çam, İlknur Nihan Çakıcı, Nida Eliz Üstündağ ve Viktoria Zeynep Güneş yer alıyor.

YORUMLAR


Fiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Tek Celsede Boşanan Sunucu Meltem Acet, Eşinden Rekor Tazminat Alacak Eski Sevgiliye "Yeniden Birlikte Olalım" Israrının Bedelini Canıyla Ödedi