Zabıta Müdürlüğü 2011 Yılı Faaliyetlerini Değerledirdi - Son Dakika

Zabıta Müdürlüğü 2011 Yılı Faaliyetlerini Değerledirdi

19.01.2012 15:40
Zabıta Müdürlüğü 2011 Yılı Faaliyetlerini Değerledirdi, System.String[]

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran, 2011 yılında yaptıkları denetim faaliyetlerini değerledirdi.

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran, 2011 yılında yaptıkları denetim faaliyetlerini değerledirdi.

Baran, yaptığı açıklamada, zabıta müdürlüğünün 27 personel ile halkın sağlığı, huzuru ve güvenliği için zaman gözetmeksizin görev yaptığını söyledi.

2011 yılı boyunca yaklaşık 50 iş kolunda bin 446 ruhsatlı iş yerinin 250 kez denetlendiğini bildiren Baran, "143 adet iş yerine iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, 2 adet iş yerine gayri sıhhi müessese ruhsatı, 75 adet iş yerine hafta tatil ruhsatı verilmiştir. Kanuni kriterlere uymayan 32 iş yerine zabıtamız tarafından 11 bin 500 lira para cezası uygulanmış, ayrıca 3 adet iş yerine 15 gün geçici süre ile mühürleme işlemi yapılarak, iş yeri ticari faaliyetinden men edilmiştir" dedi.

Emniyet Müdürlüğü ile ortak koordineli çalışmalar sonucunda şehirde dilencilik yapanların sayısında gözle görülür bir azalma olduğunu ifade eden Baran, seyyar satıcılar ve kaldırım işgalleriyle mücadelelerinin aralıksız devam ettiğini ve 15 kişi hakkında cezai işlem uyguladıklarını söyledi.

Zabıta ekiplerinin görevini severek yaptığı vurgulayan Baran şunları kaydetti:

"İlimiz merkezde 2011 yılında 143 adet yeni iş yeri açılmış bu iş yerlerine verilen iş yeri açma çalışma ruhsatı karşılığında 127 bin 456 lira ve 75 adet iş yerine hafta tatili ruhsatı karşılığında toplam 23 bin 512 lira ruhsat harcı alınarak belediyemize gelir sağlanmıştır.

Gıdayla iştigal olan iş yerlerinin denetimleri gıda mühendisimiz ve veteriner hekim nezaretinde aralıksız yapılmış, son kullanma tarihi geçen 132 adet gıda ürünü toplanmış ve basın nezaretinde yakılarak imha edilmiştir."

Her şeyi halkın sağlığı için yaptıklarını dile getiren Baran, bu yıl içerisinde hedeflerinin bütün iş kollarında 300 denetim yapmak olduğunu sözlerine ekledi.

- YOZGAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Zabıta Müdürlüğü 2011 Yılı Faaliyetlerini Değerledirdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç, adliye önünden fotoğraf paylaştı Vatandaşa ucuza satmak yerine depoda bekletilen bir ton balık çürüdü Alkollüyken zincirleme trafik kazasına karışan Ahmet Kural'a hapis istemiyle dava açıldı Karadeniz hamsisi tezgahlara inince fiyat 40 TL'den 15 TL'ye düştü 1966 model cipi 25 bin lira harcayarak adeta 2020 modele dönüştürdü Camideki görüntü İlber Ortaylı'yı kızdırdı: Bu ne zevksizlik Hatay saldırısını düzenleyen teröristlerin Amanoslar'a geldikleri paramotorlar ele geçirildi