Zabıtadan Tüketici Hakkını Gözeten Denetim - Son Dakika

Zabıtadan Tüketici Hakkını Gözeten Denetim

26.11.2012 15:47
Zabıtadan Tüketici Hakkını Gözeten Denetim, System.String[]

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tüketici Hakları Zabıta Amirliği ekiplerinden tüketici haklarını gözeten denetimler.

TİTİZ İNCELEMELER

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tüketici Hakları Zabıta Amirliği Denetim Ekipleri tarafından, Gebze Center Alışveriş Merkezi'nde ticari faaliyet gösteren işyerlerine yönelik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında denetimler gerçekleştirildi. Denetimlerde; fiyat etiketlerinin kolayca okunabilmesi, yanıltıcı olmaması, üretim yeri gibi ayrıcı özelliklerinin bulunması gibi husus kontrol edilerek, işyeri yetkilileri ve müşteriler kanun hakkında bilgilendiriliyor.

35 İŞYERİNDE DENETİM

Şu ana kadar yapılan 35 işyeri denetiminde kanuna aykırı bir durumun tespit edilmediğini belirten zabıta müdürlüğü yetkilileri, denetimlerin devam edeceğini bildirdi. Vatandaşların alışverişlerinde mutlaka fiş, fatura vb. almaları; üretim izinsiz, ambalajsız ürünleri tercih etmemeleri hususlarında hatırlatmada bulunan zabıta müdürlüğü yetkilileri; şüpheli bir durumla karşılaşıldığında şikayetlerini 0262 641 78 08, Alo Zabıta 153 telefon numaralarını arayarak yada zabita@gebze.bel.tr adresinden iletmelerini bildirdi.

Zabıtadan Tüketici Hakkını Gözeten Denetim

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Zabıtadan Tüketici Hakkını Gözeten Denetim - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Yaşlı adam, zeytin tarlasında şüpheli şekilde ölü bulundu Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum