Zafer Bayramı Bozyazı'da Coşkuyla Kutlandı - Son Dakika

Zafer Bayramı Bozyazı'da Coşkuyla Kutlandı

30.08.2016 14:04
Zafer Bayramı Bozyazı'da Coşkuyla Kutlandı, System.String[]

Mersin’in Bozyazı ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü törenle kutlandı.

Mersin'in Bozyazı ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94. yıldönümü törenle kutlandı.

Bozyazı'daki 30 Ağustos kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene, Bozyazı Kaymakamı Suat Yıldız, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Savaş Cingöz, Belediye Başkanı Mehmet Ballı, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Ergin Saygun, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, gaziler, şehit yakınları ile protokol üyeleri katıldı.

Kaymakam Yıldız, Yüzbaşı Cingöz ve Belediye Başkanı Ballı'nın Atatürk Anıtı'na çelenk koymalarıyla başlayan törende, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Savaş Cingöz, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Türk milletine hayat ve gurur veren 30 Ağustos Zaferinin 94. yılını büyük bir çoşku ile kutlamanın mutluluğu ve gururu içerisinde olduklarını söyleyen Cingöz, her evresi ile düşünülmüş hazırlanmış, yönetilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan büyük taarruzun, Türk ordusunun yüksek kudret ve kahramanlığını tekrarlatan büyük bir eser olduğunu vurguladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Ya İstiklal ya ölüm' parolasıyla başlattığı İstiklal Harbi sonunda kazanılan bu büyük zaferin, Türk milletinin bağrına sokulmak istenilen düşmanların kirli ellerini kırdığını belirten Cingöz, "Bu zafer, Türk milletinin varlığını dünyaya kabul ettirmiş, sonsuzluğa kadar hür ve egemen yaşayacağını dost ve düşmana göstermiştir. Büyük Türk ulusu tarih sahnesinde yeniden doğmuş, bir imparatorluk kaybetmiş olmasına rağmen ümmet ve cemaat topluluğu halinden kurtulup çağdaş, laik, demokratik ve milli bir devlet olma yolunda ilerlemiştir. Kazanılan bu zafer, dünyada sömürge statüsünde bulunan ulusların kurtuluş savaşları için bir örnek ve meşale olmuştur" dedi.

Tüm gücünü aziz milletinden alan ve onun ayrılmaz bir parçası olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, dün olduğu gibi bugünde vatan ve milletin bölünmez bütünlüğüne karşı vukuu bulunacak her türlü tehdidi, koşullar ne olursa olsun bertaraf edeceğinden kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini vurgulayan Cingöz, "Türk ordusu daima milletimizin milli birlik ve beraberlik içinde yükselmesine hedef gösteren yüce Atatürk'ün ölmez eserinin, ilke ve inkılaplarının bekçisi olmanın mutluluğu içerisindedir. Türk ordusunun aziz milletine armağan ettiği bu eşsiz zafer nesiller boyu gönüllerimizde daima minnet ile anılacaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün o yürekleri kavrayan 'Ne mutlu Türküm diyene' kükreyişi, bizi yeni ufuklara, yeni hedeflere ulaştırmış ve ulaştırmaya devam edecektir. Türk birliğinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesi olan ordumuzun birer ferdi olarak her zaman, yüce Türk ordusunun emrinde olmanın şeref ve gururunu taşımaktayız" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Cumhuriyet Alanı'ndaki tören, Kaymakam Yıldız, Garnizon Komutanı Cingöz ve Belediye Başkanı Ballı'nın törene katılanların bayramını kutlamaları ile sona erdi.

Bozyazı Öğretmenevinde yapılan törende ise Kaymakam Yıldız, Yüzbaşı Cingöz ve Mehmet Ballı tebrikleri kabul etti. Törene katılımından dolayı katılımcıları kutlayan Yıldız, "Anadolu'nun Türk yurdu olduğunu tarihe şehitlerimizin kanıyla yazdığımız büyük zaferi kutluyor, zaferin ve Türk yurdunun ebedi Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum" ifadelerini kullandı. - MERSİN

Zafer Bayramı Bozyazı'da Coşkuyla Kutlandı
Zafer Bayramı Bozyazı'da Coşkuyla Kutlandı
Zafer Bayramı Bozyazı'da Coşkuyla Kutlandı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Zafer Bayramı Bozyazı'da Coşkuyla Kutlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Hastalığı yüzünden zor günler geçiren Neslihan Atagül'ün son hali hayranlarını üzdü Son Dakika: Türkiye'de 22 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 149 kişi vefat etti, 5 bin 967 yeni vaka tespit edildi Son Dakika! Bahçeli, muhalefetin erken seçim çağrılarına sert çıktı: Türkiye'yi kaosa sürükleme amacındalar Babasının 2 tır şoförüyle tartıştığını gören çocuk, torpidodan aldığı silahla dehşet saçtı: 1 ölü, 1 yaralı Son Dakika: Galatasaray'ın anlaşmaya vardığı Brentford'lu Halil Dervişoğlu İstanbul'da Doğal Hayatı Koruma Vakfı'ndan Türkiye'ye kuraklık için seferberlik çağrısı: 10 şehir risk altında Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü Bu halinden eser kalmadı! Survivor'ın asi kızı Sabriye değişimiyle şaşırttı