Zafer Kalkınma Ajansı - Son Dakika

Zafer Kalkınma Ajansı

05.01.2012 11:20
Zafer Kalkınma Ajansı, System.String[]

Gediz'de, Zafer Kalkınma Ajansının Sürdürülebilir Kırsal ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı (SÜKAP) eğitim toplantısı yapıldı.

Gediz'de, Zafer Kalkınma Ajansının Sürdürülebilir Kırsal ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı (SÜKAP) eğitim toplantısı yapıldı.

Halk Eğitim Merkezindeki toplantıda konuşan Eğitim Uzmanı Taylan Uygun, Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinde kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların sürdürülebilir, stratejik, yenilikçi ve doğal çevreye duyarlı küçük ölçekli altyapı faaliyetlerinin destekleneceğini bildirdi.

SÜKAP kapsamında tahsis edilen mali kaynağın tutarının 5 milyon 900 bin lira olduğunu belirten Uygun, proje başına verilecek asgari destek miktarının 100 bin lira, azami destek miktarının ise 750 bin lira olarak belirlendiğini söyledi.

Uygun, destek miktarından bağımsız olarak her bir proje için azami destek oranının, proje toplam bütçesinin yüzde 50'si olduğunu ve bu oranın artırılmayacağını ifade ederek, "Ajans tarafından hazırlanan TR33 Bölgesi Bölge Planında belirtildiği gibi, kalkınmada ekolojik dengeyi gözeterek rekabet gücünü artıran, katma değer üreten, bilgi temelli ekonomisiyle kalkınma sürecini hızlandıran, öz güveni ve yaşam kalitesi yüksek, gelişen ve öğrenen bir bölge olmayı amaçlıyoruz. Bu vizyona ulaşmak için rekabet gücünün artırılması, kırsal kalkınma ve beşeri gelişmenin sağlanması, altyapının geliştirilmesi gibi tematik gelişme eksenleri üzerinden çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Toplantının sonunda katılımcılara birer SÜKAP Başvuru Rehberi dağıtıldı.

- KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Zafer Kalkınma Ajansı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı