Zafer Kalkınma Ajansı - Son Dakika

Zafer Kalkınma Ajansı

05.01.2012 15:40
Zafer Kalkınma Ajansı, System.String[]

Avrupa Parlamentosu Almanya Milletvekili İsmail Ertuğ ve iş adamları Ümit Topbaş ile Jaroslaus Jankowski, Zafer Kalkınma Ajansı kapsamındaki Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak'ta ziyaretlerde bulunuyor.

Avrupa Parlamentosu Almanya Milletvekili İsmail Ertuğ ve iş adamları Ümit Topbaş ile Jaroslaus Jankowski, Zafer Kalkınma Ajansı kapsamındaki Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak'ta ziyaretlerde bulunuyor.

Ajans Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ajansın Yönetim Kurulu üyeleri ve uzmanlarından oluşan heyet, geçen ekim ayında Belçika ve Fransa'da Avrupa Birliği (AB) organları, Ticaret ve Sanayi Odaları ile bazı iş dernekleri ziyaret etmiş, Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak'taki ekonomik değerler ve yatırım imkanlarıyla ilgili bilgi vermişti.

Bu ziyaretlerde kurulan bağlantılar doğrultusunda Türkiye'ye gelen Ertuğ ve beraberindeki iş adamları, ilk olarak Afyonkarahisar'ı ziyaret etti.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve ajansın diğer Yönetim Kurulu üyeleriyle görüşen heyet, ildeki bazı mermer fabrikalarında incelemelerde bulundu.

Uşak'ta bir geri dönüşüm tesisinde inceleme yapan Ertuğ ve beraberindekiler, Vali Özdemir Çakacak tarafından ağırlandı.

Daha sonra Kütahya'ya geçen heyet, Vali Kenan Çiftçi, Belediye Başkanı Mustafa İça, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya ve geri dönüşüm sektörünün üst düzey temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirdi.

Kütahya'daki potansiyel yatırım imkanlarının tanıtıldığı heyet, görüşmelerin ardından Kütahya Seramik fabrikasını gezdi.

Heyet, Manisa'da Vestel ve Valfsel fabrikalarını inceleyerek, Vali Halil İbrahim Daşöz ve diğer Yönetim Kurulu üyeleri ile Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin katılacağı yemekte hazır bulunacak.

- KÜTAHYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Zafer Kalkınma Ajansı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'dan 7 kritik il için gece yarısı paylaşımı: Vakalarda artış var, kurallara uyalım KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret