Zara Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu oldu - Son Dakika

Zara Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu oldu

05.07.2022 18:20
Zara Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu oldu

Milli Eğitim Bakanlığının yurt genelinde başlattığı proje kapsamında Zara Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu oldu.

Milli Eğitim Bakanlığının yurt genelinde başlattığı proje kapsamında Zara Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu oldu.

Okul, proje kapsamında 2022-2023 yılından itibaren sınavla öğrenci alan erkek ve kız öğrenciler için karma Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Lisesi olarak eğitim ve öğretime devam edecek.

Konu hakkında açıklama yapan okul müdürü Ahmet Murat Yiğit, "Proje okulu olan Zara Anadolu İmam Hatip Lisemiz ilçemiz eğitiminde yeni bir çığır açacaktır. İlk senemizde bir derslik olarak eğitim-öğretime başlanılacak okulumuzda sınıf kontenjanımız 30'la sınırlıdır. İlçemizde bir ilk olan proje okulumuzda dijital eğitim sistemi uygulaması planlıyoruz. Tamamen tabletler üzerinden eğitim yapmak için altyapımızı hazırlıyoruz. İlçemize ilk proje lisesinin kazandırılmasında emek ve gayretleri bulunan herkese teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Bakan Özer: '614 bin öğretmenimizin uzman ve başöğretmenlik ilgili süreçleri devam ediyor' Bakan Özer: '614 bin öğretmenimizin uzman ve başöğretmenlik ilgili süreçleri devam ediyor' Milli Eğitim Bakanı Özer Şehit İlhami Özenç Ortaokulu'nun açılışına katıldı Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Özer Şehit İlhami Özenç Ortaokulu'nun açılışına katıldı Açıklaması Eskişehir'de okullarda bakım ve onarım çalışmaları sürüyor Eskişehir'de okullarda bakım ve onarım çalışmaları sürüyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Zara Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu oldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement