Zeki Müren, Şiir ve Şarkılarıyla Yaşatıldı - Son Dakika

Zeki Müren, Şiir ve Şarkılarıyla Yaşatıldı

8 yıl önce

Sanat güneşi muhteşem bir geceyle anıldı.

Zeki Müren, Şiir ve Şarkılarıyla Yaşatıldı, System.String[]

Türkiye'nin Sanat Güneş'i Zeki Müren, Ölümünün 16. Yıldönümünde Osmangazi Belediyesi tarafından Kültürpark Açık Hava Tiyatrosunda Düzenlenen Muhteşem Geceyle Anıldı.


Sanat güneşini anmak için düzenlenen geceye katılan İstanbul Radyosu sanatçıları İhsan Güvenç, Aslı Hünel, Ayşe Birgör, Ayfer Er, Esra İçöz ve Ersin Faikzade'de, Zeki Müren'in dillerden düşmeyen birbirinden güzel eserlerini, açık havayı dolduran yaklaşık 3 bin kişi ile birlikte seslendirdi. Nalan Höke'nin sunuculuğunu yaptığı gecede, ünlü şair ve söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan'da, Zeki Müren'in ilk ve tek şiir kitabı olan 'Bıldırcın Yağmuru' isimli kitabında yer alan şiirleri seslendirip, sanat güneşi ile olan anılarını paylaştı.


Muhteşem gecenin açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Zeki Müren'in gerek müziği, gerekse konuşması ve nezaketi ile Türk toplumunun önemli değerleri arasında yerini aldığını söyledi. Dündar, "Osmangazi olarak bu yıl 8'incisini düzenlediğimiz anma gecesinde, sanat güneşimizi farklı bir organizasyonla hatırlayalım istedik. Zeki Müren'in tek şiir kitabı olan 'Bıldırcın Yağmuru' kitabında yer alan şiirler, Kıymetli yazar- ozan Ahmet Selçuk İLKAN'ın sesi ile yorumlandı ve bir CD hazırlandı. 10 şiir ve 10 Türk Sanat Müziği eserinden oluşan CD, geceye katılan tüm Zeki Müren severlere ücretsiz hediye edilecek" dedi.


Zeki Müren'i anma gecesinde sahne alan ve ünlü sanatçının şiirlerini seslendiren Ahmet Selçuk İlkan, İstanbul Radyosu sanatçıları İhsan Güvenç, Aslı Hünel, Ayşe Birgör, Ayfer Er, Esra İçöz ve Ersin Faikzade'de'nin, sanat güneşine ait ölümsüz eserleri seslendirdikleri CD projesini hayata geçirmekten son derece mutlu olduğunu söyledi. İlkan, Zeki Müren gibi önemli bir şahsiyetin gelecek nesillere anlatılıp, ölümsüz eserlerinin yaşatılması için çaba gösteren, bu sürece katkı koyan herkese teşekkür etti.


Kültürpark Açık Hava Tiyatrosunu dolduran yaklaşık 3 bin kişi, Ahmet Selçuk İlkan'ın seslendirdiği şiirlerin yanı sıra, İstanbul Radyosu sanatçılarının seslendirdiği Zeki Müren besteleri ile keyif dolu saatler geçirdi. Yaklaşık 3 saat süren ve coşkunun hiç azalmadığı gecenin sonunda ise, Ersin Faikzade'nin seslendirdiği Çile Bülbülüm Çile isimli eser, açık havayı dolduran Zeki Müren Sevenler tarafından ayakta alkışlandı. Başkan Mustafa Dündar, Geceyi izleyenler arasında yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte sahneye çıkarak, geceye katılan sanatçılara tek tek plaket ve çiçek takdim etti.

Haber Yayın Tarihi: 25.09.2012 03:03 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Komünist Başkan'dan minibüsçülere rest! Zam konusunda geri adım atmadı
Uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan oyuncu Berk Oktay'dan dava sonrası ilk açıklama: Namus davamdır İçişleri Bakanı Soylu: Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum