Zeybek: Atatürk'ün Hitabı Milli Amentümüz - Son Dakika

Zeybek: Atatürk'ün Hitabı Milli Amentümüz

18.02.2012 13:27
Zeybek: Atatürk'ün Hitabı Milli Amentümüz, System.String[]

Zeybek, hitabeyi satın alan işadamına "Bu hitabenin asıl muhatabı bugünkü iktidardır" dedi Demokrat Parti'nin, okullardan kaldırmak istendiği öne sürülen Atatürk'ün Gençliğe Hitabı konusundaki hassasiyeti sürüyor.

Zeybek, hitabeyi satın alan işadamına "Bu hitabenin asıl muhatabı bugünkü iktidardır" dedi Demokrat Parti'nin, okullardan kaldırmak istendiği öne sürülen Atatürk'ün Gençliğe Hitabı konusundaki hassasiyeti sürüyor.

Bir süre önce Atatürk'ün Gençliğe Hitabı'ndan 100 bin adet bastırarak İzmir'de sokak sokak dağıtan Demokrat Parti İzmir İl Teşkilatı, düzenlediği bir gecede, 50x70 ebadındaki Atatürk'ün Gençliğe hitabını açık artırma ile sattı.

DP İzmir İl Teşkilatı dün akşam Balçova'daki Beyzade Restoran'ında görkemli bir dayanışma gecesi düzenledi. "Yine, yeniden İktidara Yürüyüş" isimli dayanışma yemeğinde, çeşitli hediyelerin verildiği bir çekiliş de yapıldı. Çekilişin en fazla ilgi gören hediyesi de Atatürk'ün Gençliğe Hitabı oldu. 50x70 ebadında özel olarak yaptırılan Hitabe, açık artırma ile satışa sunuldu. Davetlilerin almak için yarıştığı Atatürk'ün Gençliğe Hitabı, büyük bir bedelle İzmir'li işadamı Erkut Şenbaş'da kaldı.

Erkut Şenbaş'a Hitabe'yi, bir Atatürk hayranı olan ve yıllarca televizyon programlarında Atatürk'ü anlatan Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek verdi. Zeybek hitabetin içindeki 'gaflet, delalet ve ihanet sözcüklerini hatırlatarak, "Atatürk'ün Gençliğe Hitabı, milli Amentümüzdür. Bu hitabenin gerçek muhatabı şu andaki iktidardır. Asıl onların okuması lazım" dedi.

DP İzmir Teşkilatının düzenlediği gecede ayrıca milli mücadele dönemi ve bugün yaşananların anlatılığı bir sinevizyon gösterisi yapıldı. - İzmir

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Zeybek: Atatürk'ün Hitabı Milli Amentümüz - Son Dakika


Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu