Son Dakika Haberleri: Zeytin Dalı Harekatı

Zeytin Dalı Harekatı

7 ay önce

Aydın'da bir araya gelen Memur-Sen üyeleri, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.

Zeytin Dalı Harekatı, System.String[]
Aydın'da bir araya gelen Memur-Sen üyeleri, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.

Atatürk Kent Meydanı'nda toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla "Kahrolsun ABD", "Kahrolsun PKK" şeklinde sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan Memur-Sen Aydın İl Başkanı Ali Aygül, Türk askerinin, vatanın bekası için Afrin'de terör karşı Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştirdiğini söyledi.

Harekatın 26'ıncı gününde olduğunu anımsatan Aygül, şöyle konuştu:

"Zeytin Dalı Harekatı'nın gerekçelerini ve hedeflerini anlamakta zorlananlar, yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtmak için kıvrananlar var. Türkiye'nin terörle mücadele konseptini, terör örgütlerine yönelik 'bitirici darbe' hamlesini, 'savaş' olarak göstermeye kalkışanlar var. Ancak Zeytin Dalı, Türkiye'nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye'de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adıdır."

Mehmetçiğe destekte bulunmak için burada olduklarını aktaran Aygül, "Türkiye terörle mücadele ediyor. Emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor. Tam da bu yüzden harekatı tüm kalbimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize 'Allah yardımcınız olsun' diyoruz." diye konuştu.ABD Savunma Bakanı: Münbiç İçin Türkiye İle Eğitimler 3 Gün İçinde Başlayabilir Tarlada 'Altın Vuruş' Yapan Genç Hayatını Kaybetti

Son Dakika! Şişko Nuri Lakaplı Sanatçı Sıtkı Sezgin Hayatını Kaybetti