Son Dakika Haberleri: Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

2 yıl önce

Memur-Sen İzmir Şubesi üyeleri, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Hareketı'na destek verdi.

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek, System.String[]
Memur-Sen İzmir Şubesi üyeleri, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Hareketı'na destek verdi.

Memur-Sen üyesi yaklaşık 300 kişi ellerinde Türk bayrakları ve "Mehmetçiğe selam desteğe devam", "Katil ABD Suriye'den defol", "Katil ABD işbirlikçi PKK/PYD" yazılı parkartlarla Konak Meydanı'nda toplandı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, Zeytin Dalı Harekatı'nın, Türkiye'nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye'de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adı olduğunu ifade etti.

Afrin'de yaşananlar üzerine ortaya çıkan iki fotoğraf olduğunu belirten Bina, "İlki, küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan Türkiye, diğeri ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye'nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekesidir." dedi.

İçeride kimlerin, sözde savaş karşıtı söylemlerle algılarda cephe açmaya giriştiğini, daha da ötesi her zaman yaptıkları gibi emperyalizmi ve sömürüsünü gizleme niyetlendiğini çok iyi bildiklerini aktaran Bina, şunları kaydetti:

"Sözde barış yanlısı, gerçekte emperyal geminin tayfası olanlar, 'savaşa karşı barış', 'savaş halk sağlığı sorunudur', 'barış, hemen şimdi' beyanlarıyla, Türkiye'nin hak ve adalet mücadelesini akamete uğratmak için 'barış' gibi mübarek bir kavramı dahi silaha dönüştürmek hesabı içindedirler. Biz sulh istiyoruz. Biz adalet istiyoruz. Fakat emperyalizm bölgemizden kovulmadan, emperyal taşeronu kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan bunun sağlanamayacağını da çok iyi biliyoruz. Bu yüzden de çok rahat şunu deklare ediyoruz, Türkiye, terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor. Tam da bu yüzden Türkiye'nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'nı bütün benliğimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize de 'Allah yardımcınız olsun' diyoruz."

Açıklamanın ardından Afrin'de terörle mücadele eden güvenlik güçleri ve tüm şehitler için dua edildi, yaralılara acil şifalar dileklerinde bulunuldu.Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ölümüyle İlgili Skandal İtiraf: Eğitimimiz Yoktu! Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı

Ünlü Gazeteci Ahmet Ercanlar, Hürriyet'ten İstifa Etti!