Son Dakika Haberleri: Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

12 ay önce

Memur-Sen Yalova İl Başkanlığı üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek açıklaması yaptı.

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek, System.String[]
Memur-Sen Yalova İl Başkanlığı üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek açıklaması yaptı.

Cevdet Aydın Parkı'nda düzenlenen basın açıklamasına katılan grup, ellerinde Türk bayrağı taşıdı.

Grup, etkinlikte, üzerinde "Tüm Anadolu Ayaktayız, Emperyalizme Karşı Savaştayız" yazılı pankart açtı.

Memur-Sen Yalova İl Başkanı Uğur Hakan Tan, yaptığı açıklamada, Mehmetçiğin Afrin'de vatanın bekası ve selameti için teröre karşı Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştirdiğini söyledi.

Operasyonun başlangıcından bugüne kadar 'Düğüne gidiyoruz' diyen 31 askerin şehadete uğurlandığını dile getiren Tan, şöyle konuştu:

"Zeytin Dalı Harekatı'nın gerekçelerini ve hedeflerini anlamakta zorlananlar, yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var. Türkiye'nin terörle mücadele konseptini, terör örgütlerine yönelik 'bitirici darbe' hamlesini, 'savaş' olarak göstermeye kalkışanlar var. Emperyal kulvarda, kapitalist blokta yer alan sözüm ona müttefik ve dost ülkelerin Türkiye'ye yönelik örtülü savaş ilanını, 'sivil hassasiyeti' ambalajıyla perdelemeye çalışanlar var."

Afrin'de yaşananlar üzerinden ortaya çıkan iki fotoğraf olduğundan söz eden Tan, "İlki, küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan, Türkiye'dir. İkincisi ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye'nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekesidir." şeklinde konuştu.

Memur-Sen ailesi olarak terör ve çatışmadan arındırılmış adil bir dünya istediklerini dile getiren Tan, şunları kaydetti:

"Tam da bu yüzden Türkiye'nin Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'nı bütün benliğimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize de 'Allah yardımcınız olsun' diyoruz. Milletin desteğini, ümmetin duasını alan devletimiz ve silahlı kuvvetlerimizin, şanlı ecdadın evlatları olmanın hakkını veren yiğitlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine, emperyal akla diz çöktüreceğine de yürekten inanıyoruz."

Açıklamanın ardından harekatta şehit olan askerler için dua edildi.Türkiye'nin En Olaysız Şehri Belli Oldu İbrahim Tatlıses'in Vefat Eden Annesi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kadın Kuaförü Görünümlü Kürtaj Merkezine Baskın! İçeriden Çıkanlar Kan Dondurdu