Zeytin Üreticisi Tane Zeytine Prim İstiyor - Son Dakika

Zeytin Üreticisi Tane Zeytine Prim İstiyor

3 yıl önce

Zeytin üreticisi tane zeytine prim istiyor Yeşil çizik zeytin hasadı başladı, üretici tane zeytine prim istediBALIKESİR - Türkiye'nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir'in Edremit körfezi yöresinde yeşil çizik zeytin hasadına başlandı.

Zeytin Üreticisi Tane Zeytine Prim İstiyor, System.String[]

Zeytin üreticisi tane zeytine prim istiyor

Yeşil çizik zeytin hasadı başladı, üretici tane zeytine prim istedi


BALIKESİR - Türkiye'nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir'in Edremit körfezi yöresinde yeşil çizik zeytin hasadına başlandı. Hasadın başlaması ile birlikte yörede elekler kurulurken, üretici yağda olduğu gibi tane zeytine de pirim istedi.

Kurulan eleklerde sınıflanan zeytinler büyüklüklerine göre kilosu 6 lira ile 3 lira arasında alıcı buluyor. Yeşil zeytin fiyatlarından memnun olan üreticiler, devletin zeytinyağında olduğu gibi tane zeytine de pirim vermesini istedi. Zeytin üreticisi Tekin Köse, "Havalar çok kurak gittiği için taneler biraz küçük. Fiyatlar çok güzel. Kurt yok. Duble bir numara 6 lira, iki numara 5 lira, üç numara 4 lira, dört numara 3 lira. Fiyatlar gayet güzel. Kaliteli mal iyi para. Üretici olarak bizim bir isteğimiz var. Tane zeytine pirim verilmesini istiyoruz. Yağa nasıl veriliyorsa taneye de verilsin. Böyle olursa, müstahsil zeytine daha iyi bakacak, özen gösterecek" dedi.

Emekli öğretmen Özkan Kundakçı'da, "Devletin tane zeytine pirim vermesi gerekir. Çünkü tane zeytin alabilmek için özel bir bakım gerekiyor. Sulama gerekiyor. Maalesef sulama her yerde mümkün değil. Sulanmayan yerlere devletin su getirmesini istiyoruz. Yağa verilen pirim tane zeytine de verilmeli" dedi. Hüseyin Sezer ise,"Zeytinyağında iddialı olduğumuz kadar yeşil zeytinde de iddialıyız. Körfezimizin zeytinleri lezzetlidir. Sezonumuzun hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah iyi olur" diye konuştu.

Zeytin Üreticisi Tane Zeytine Prim İstiyor

Haber Yayın Tarihi: 14.10.2017 11:04 Kaynak: İHASon Dakika

Enkaz başındaki köpeğin, acı bekleyişi yürekleri dağladı
Son dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 36'ya yükseldi Muhabir, eline aldığı beton parçasının parçalandığını görünce şaşkına döndü

Son Dakika Haberleri