Zeytinyağının içinden çıkanlar pes dedirtti! Sahtekarlar yağın içine motorin bile koymuşlar - Son Dakika

Zeytinyağının içinden çıkanlar pes dedirtti! Sahtekarlar yağın içine motorin bile koymuşlar

22.01.2021 17:23

Son günlerde artan yağ fiyatları sıklıkla gündeme gelirken, bu sefer de zeytinyağı ile ilgili skandal bir haber gündem oldu. Zeytinyağındaki yaşanan tağşişi değerlendiren Gıda Mühendisi Ebru Kayıran, "İnsan sağlığı için en zararlısı palm yağını kullanıyorlar. Motorin yağının bile çıktığı görüldü" dedi.

Ülkemizde son günlerde artan yağ fiyatları sıkça gündeme gelirken, şimdi de zeytinyağında yapılan tağşişler pes dedirtti. CNN Türk'te yayınlanan 'Müfettiş' adlı programın bu bölümünde ise yapılan tağşişler ele alındı.

"YARIM KİLO ZEYTİNYAĞI, YARIM KİLO BAŞKA YAĞ KATILIYOR"

Zeytinyağında iki türlü hile olduğunu aktaran Gıda Mühendisi Dr. Yasin Özdemir, "Ya taklit ürün ya da içinde yarım kilo zeytinyağı yarım kilo başka yağ katılan ürünler. Yani tağşiş yapılıyor" ifadelerine yer verdi.

TÜKETİCİ NELERE DİKKAT ETMELİ?

Tüketicinin zeytinyağı alırken dikkat etmesi gerekenlere de değinen Özdemir, "Tüketicinin dikkat etmesi gerekenlerin başında ürünün üretim izninin olması, etiketinde bilgilerin eksiksiz olması, serin bir ortamda depolanmış olması en başta akla gelenler. Uygunsuz pet şişelerde zeytinyağına zararlı maddeler karışabiliyor" dedi.

"MOTORİN YAĞININ BİLE ÇIKTIĞI GÖRÜLDÜ"

Programda değerlendirmelerde bulunan başka bir Gıda Mühendisi Ebru Kayıran'ın dedikleri ise herkesi şoke etti. Kayıran, "Pamuk yağını çok rahatlıkla kullanıyorlar, bitkisel yağlar kullanıyorlar, fındık ve mısır yağları kullanılıyor. İnsan sağlığı için en zararlısı palm yağını kullanıyorlar. Motorin yağının bile çıktığı görüldü. Ülkemizde yeni dönemde bazı fırsatçılar bunu kullanıyorlar" şeklinde konuştu.

Zeytinyağının içinden çıkanlar pes dedirtti! Sahtekarlar yağın içine motorin bile koymuşlar

Son Dakika Güncel Zeytinyağının içinden çıkanlar pes dedirtti! Sahtekarlar yağın içine motorin bile koymuşlar - Son Dakika


YORUMLAR (3)
  • ali demir: Allah rızası için bu şerefsizligi yapan firmanın ismini verseniz de vatandaş hastanelik olmasın saglıgıyla oynanmasın.ALLAH belalarını versin bu kahpeligi yapanın.colugundan cocugundan fitil fitil gelsin inşallah Cevap Yaz 11 0 Yayından Kaldır
  • OSMAN : BAZI YAĞLAR PİYASDA ÜN YAPMIŞ MARKALAR DÜN BİRİ SÖYLEDİ ÜSTÜNDEKİ SON KULLANMA TARİHİNİ DEĞİŞTİRİP YENİ TARİH VURUYORLARMIŞ O FİRMADA ÇALIŞAN ANLATMIŞ PİYASA FIRSATÇI DOLU HAMSİ YASAK PAZARLARDA TEZGAHLARDA HAMSİ DOLU BUZANE FIRSATÇILAR STOK YAPMIŞ VADANDAŞA UCUZ BALIK YEDİRMEMEK İÇİN 1 YIL YASAK DEVAM ETSE YİNE TEZGAHLARDA HAMSİ BULUNUR FIRSATÇILAR İŞ BAŞINDA 4 1 Yayından Kaldır

Son Dakika

Zekai Aksallı, Bitlis'te şehit olan dostu Korgeneral Erbaş'ı anlattı: Emperyalist uşakların hedefindeki bir kaleydi Türkiye'ye Irak'ta sinsi tuzak! ABD'nin görevini NATO devralıyor, 2 bin 500 PKK'lı teröriste eğitim verilecek Samsun'da bir kadın sokak ortasında eski eşi tarafından öldüresiye dövüldü Koronavirüs salgını, aşı üreticisi şirketlerin kasasını doldurdu Yüreği el vermediği için sokaktan evine alıp yardım ettiği kadını ölü buldu 'Tecavüzcü Coşkun' lakaplı Coşkun Göğen'e ilginç soru: O sahnelerde kadın oyunculara karşı bir şey hissettiniz mi? Eminönü'ndeki yoğunluğu anlatan muhabire canlı yayında küfür! Apar topar yayından çıktılar Herkesin merak ettiği soru Cübbeli Ahmet'e soruldu: Kripto paralar caiz mi?