ZİGANA DAĞI MEVSİMİN İLK KARI İLE BEYAZA BÜRÜNDÜ - Son Dakika

ZİGANA DAĞI MEVSİMİN İLK KARI İLE BEYAZA BÜRÜNDÜ

01.12.2022 10:08

Trabzon sınırında 2 bin 50 metre yüksekliğindeki Zigana Dağı yağan karla beyaza büründü.

GÜMÜŞHANE- Trabzon sınırında 2 bin 50 metre yüksekliğindeki Zigana Dağı yağan karla beyaza büründü. Mevsimin ilk karının düşmesiyle birlikte Körfez ülkelerinden gelen ziyaretçiler turizm merkezlerine yöneldi, kartopu oynadı, karın keyfini çıkardı.

Son günlerde etkili olan soğuk hava nedeniyle sıcaklığın düştüğü Karadeniz Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde yağan kar, dağların zirvelerini beyaza bürüdü. Gümüşhane-Trabzon sınırında yer alan 2 bin 50 metre yüksekliğindeki Zigana Dağı'nın zirvesinde çam ağaçlarını süsleyen mevsimin ilk karı çam ve ladin ağaçları ile kaplı ormanlarda birbirinden güzel görüntüler oluşturdu. Zigana Dağı'nın sunduğu görsel zenginliği fotoğraflamak isteyen Körfez ülkelerinden gelen ziyaretçiler bölgeye çıktı. Zigana Dağı eteklerinde yer alan Limni Gölü'nün bir kısmı buz tutarken gelen ziyaretçiler göl kenarında yürüyüş yapıp bol bol fotoğraf çekti, kar topu oynadı.

İşletmeci Abdullah Eroğlu, 'Yaz aylarında yoğun bir sezon geçirdik. Kar yağışının başlamasıyla beraber de turizm sezonunda uzama oldu. Özellikle Körfez ülkelerinden gelen misafirler kara biraz daha ilgili ve meraklı. Çocuklu turistler kar yağışına çok sevindiler. Kar yağdığı zaman yol güzergahında ve ormanlarda birbirinden güzel manzaralar oluşuyor. İnsanlar sadece fotoğraf çekilmek için bile ziyaret ediyor buraları' diye konuştu.

Turizmci Mehmet Keleş ise, 'Umman'dan gelen iki misafirimiz var. Onları gezdiriyorum. Trabzon'u çok beğeniyorlar. Her yere gittik neredeyse ama yüksek kesimlerdeki karı görünce çok heyecanlandılar. Az yağdı kar ama yine de kar görmek istediler. O yüzden buraya geldik. Hayran kaldılar, çocuk gibi sevindiler' dedi. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
MADENCİLER, ANNE- KIZI 65 SAAT SONRA ENKAZDAN KURTARDI MADENCİLER, ANNE- KIZI 65 SAAT SONRA ENKAZDAN KURTARDI MADENCİLER, ANNE- KIZI 65 SAAT SONRA ENKAZDAN KURTARDI MADENCİLER, ANNE- KIZI 65 SAAT SONRA ENKAZDAN KURTARDI Malatya'daki depremde evleri yıkılan 20 kişilik aile Trabzon'a getirildi Malatya'daki depremde evleri yıkılan 20 kişilik aile Trabzon'a getirildi

Son Dakika Güncel ZİGANA DAĞI MEVSİMİN İLK KARI İLE BEYAZA BÜRÜNDÜ - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement