Zihinsel Engellilerden Oluşan Mehter Takımı Kuruluyor - Son Dakika

Zihinsel Engellilerden Oluşan Mehter Takımı Kuruluyor

05.01.2012 15:11
Zihinsel Engellilerden Oluşan Mehter Takımı Kuruluyor, System.String[]

Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, hafif ve orta zihinsel engellilerden oluşan bir mehter takımı kuruyor.1 yıl boyunca eğitim görecek olan mehter takımı öğrencileri, eğitimler tamamlandıktan sonra çeşitli etkiliklerde gösteri yapacak.

Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, hafif ve orta zihinsel engellilerden oluşan bir mehter takımı kuruyor. 1 yıl boyunca eğitim görecek olan mehter takımı öğrencileri, eğitimler tamamlandıktan sonra çeşitli etkiliklerde gösteri yapacak.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut Yüce, engelli vatandaşları sosyal hayatın içerisine daha fazla katmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Yüce "Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğümüz, engelli vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Engellilerimize yönelik birçok alanda hizmetler veriyoruz. Şimdi de zihinsel engellilerden oluşan bir mehter takımı kuruyoruz. Mehter takımımız, Şehit Ali Borinli İlköğretim Okulu ve Kanada Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi'nde öğrenim gören hafif ve orta zihinsel engelli öğrencilerimizden oluşacak." diye konuştu.

İlk olarak mehter takımına katılmak isteyenlerin başvurularını kabul ettiklerini ifade eden Yüce, müzik öğretmeni Erşan Kıvrak nezaretinde seçmelerin gerçekleştirildiğini kaydetti. 25 kişiden mehter bir yıl boyunca haftada 2 saat dersler alacağını vurgulayan Yüce, "Eğitimler tamamlanınca çeşitli etkiliklerde sahne alacaklar. Bu çalışmalarımızla engelli vatandaşlarımızı sosyal hayatın içerisine daha fazla katmayı amaçlıyoruz." dedi.

Zihinsel Engellilerden Oluşan Mehter Takımı Kuruluyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Zihinsel Engellilerden Oluşan Mehter Takımı Kuruluyor - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı