Zirve Üniversitesi'nde, "İletişim Semineri" Düzenlendi - Son Dakika

Zirve Üniversitesi'nde, "İletişim Semineri" Düzenlendi

12.01.2012 16:41
Zirve Üniversitesi'nde,

Zirve Üniversitesi'nde, "iletişim semineri" düzenlendi.

Zirve Üniversitesi'nde, "iletişim semineri" düzenlendi.

Zirve Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Kesim, seminerdeki konuşmasında, internet ve sosyal medyanın gelişimiyle medyanın kendisini yenilediğini belirtti.

Geleceği internet medyasının şekillendireceğini ifade eden Kesim, yayın teknolojilerinin şu anda çok ileri bir seviyede olduğunu ve bunun medya sektörüne de önemli derecede katkı sağladığını vurguladı.

Günümüzde artık yüksek çözünürlüğe sahip LCD ve LED ekran televizyonların kullanıldığını ve bunların çok kaliteli bir izlenirliğe sahip olduğunu dile getiren Kesim, şunları kaydetti:

"İnternet, televizyon, radyo ve gazete gibi medya unsurlarını önemli ölçüde destekliyor. Gelecekte internet medyası çok gelişecek ve çok daha yüksek çözünürlükte yayınlar izlenebilecek. Gazete, dergi ve radyo gibi medya unsurlarının internet tabanlı önlenemez gelişimleri sürecek. İnsanların artık haberleri sosyal medya ya da internet aracılığıyla takip ediyor olması, ajansların da kendini bu yönde geliştirmesine neden oldu. Dijital haberciliğe geçiş yakın. Gördüğüm kadarıyla Zirve Üniversitesi teknolojiyi takip eden ve iyi kullanan bir üniversite, böyle giderse ülkemizde gözde bir üniversite olacağını şimdiden söyleyebilirim."

Zirve Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fevzi Akıncı, seminer sonunda Prof. Dr. Mehmet Kesim'e teşekkür ederek plaket verdi.

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Zirve Üniversitesi'nde, 'İletişim Semineri' Düzenlendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç, adliye önünden fotoğraf paylaştı Parti grubunda Bahçeli'nin zor anları! "Ekmek yoksa pasta yiyin" sözünü hatırlayamayınca kürsüde kalakaldı İran medyası Fransa Cumhurbaşkanı Macron'u şeytana benzetti: Paris İblisi Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Hatay'da patlama anının yeni görüntüleri ortaya çıktı Camideki görüntü İlber Ortaylı'yı kızdırdı: Bu ne zevksizlik Muhtar olduğuna kimseyi inandıramayan genç, kimliğini göstermek zorunda kalıyor