Zirve Yayınevi Cinayetlerine İlişkin Dava - Son Dakika

Zirve Yayınevi Cinayetlerine İlişkin Dava

31.05.2016 17:43
Zirve Yayınevi Cinayetlerine İlişkin Dava, System.String[]

Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 112. duruşmasında, tutuksuz sanıklar Levent Ercan Gelegen ile emekli Albay Mehmet Ülger, esas hakkındaki savunmalarını verdi.

Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 112. duruşmasında, tutuksuz sanıklar Levent Ercan Gelegen ile emekli Albay Mehmet Ülger, esas hakkındaki savunmalarını verdi.

Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık Gelegen, daha önceki savunmalarını tekrar ederek, örgüt üyesi olmadığını savundu.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Gelegen, 10 dakika çözülebilecek bir olay için çok sayıda insanın mağdur olduğunu ileri sürdü.

Gelegen, davanın hem tanığı hem de sanığı İlker Çınar'ın tutuklanmasını da talep etti.

Tutuksuz sanık emekli Albay Ülger de mahkemeye 3 klasör ve 86 sayfalık yazılı savunmasını verdi.

Daha sonra söz alan Ülger, savunmasında üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, "Fetullahçı Terör Örgütü kendi örgütsel amaçlarına karşı engel olarak görmüş olduğu başta şahsım olmak üzere Malatya İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat personelini menfur cinayet üzerinden hükümet nüfuzunu da kullanmak suretiyle itibarsızlaştırarak tasfiye etmek istemiş ve bunda da maalesef başarılı olmuştur." dedi.

"Bugüne kadar devlet terbiyemi bozmadım"

Yargı sürecinin bilinçli şekilde uzatıldığını savunan Ülger, şöyle konuştu:

" TSK'da görev yapmış olduğum 38 yıllık meslek hayatımda devletime ve milletime sadakatle hizmet ettim. Bu süre içerisinde hiçbir suç işlemedim, hiçbir ceza da almadım. 10 kardeşim var. Hepsi de devlet memurudur. Bu milletin ve devleti ekmeğini yiyip de devletine ve milletine karşı suç işleyecek bir insan da değilim. Başta şahsım olmak üzere silah arkadaşlarımı bu dava üzerinden itibarsızlaştırmaya çalışanları, bu dava üzerinden TSK'ya karşı kin ve nefretlerini kusanları asla affetmiyorum. Bu konuda hak ve hukuk mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim.

Bugüne kadar yasalar çerçevesinde hareket ettim. Yasal olmayan herhangi bir faaliyet içerisinde olmadım. Bütün haksızlık ve hukuksuzluklara rağmen devlet terbiyemi bozmadım. Kendimden çok devletime ve aziz milletimize bizler üzerinden yapılan saldırılara karşı cansiperane mücadele ettim. Hakkımda yapılan mesnetsiz tüm suçlamaları reddediyorum. Beraatimi talep ediyorum. Takdir yüce milletimizin, milletimiz adına da mahkemenizindir."

Mahkeme heyeti tutuksuz diğer sanıkların esas hakkındaki savunmalarını yapmaları için duruşmayı yarına erteledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Zirve Yayınevi Cinayetlerine İlişkin Dava - Son Dakika


Son Dakika

Brezilya tarihinin en kanlı operasyonu! Bir polis memuru dahil 25 kişi öldü Brezilya tarihinin en kanlı operasyonu! Bir polis memuru dahil 25 kişi öldü 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen CHP'li ilçe başkanı hakkında soruşturma başlatıldı 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen CHP'li ilçe başkanı hakkında soruşturma başlatıldı BİM'den müşterilere dolandırıcılık uyarısı: Sosyal medyada dolaşan kampanyalar bize ait değil, itibar etmeyin BİM'den müşterilere dolandırıcılık uyarısı: Sosyal medyada dolaşan kampanyalar bize ait değil, itibar etmeyin Kötü koku rahatsız etti, 1 hafta önce öldürülen adamın cesedine ulaşıldı Kötü koku rahatsız etti, 1 hafta önce öldürülen adamın cesedine ulaşıldı Özgün, enflasyonu özürlü çocuğa benzeten rektör Murat Ferman'a tepkisiz kalmadı: Dinlerken tüylerim diken diken oldu Özgün, enflasyonu özürlü çocuğa benzeten rektör Murat Ferman'a tepkisiz kalmadı: Dinlerken tüylerim diken diken oldu Ali Koç'un annesi Çiğdem Simavi iki doz aşıya rağmen koronaya yakalandı Ali Koç'un annesi Çiğdem Simavi iki doz aşıya rağmen koronaya yakalandı Kolombiya'daki hükümet protestosunda ölenlerin sayısı 26'ya yükseldi Kolombiya'daki hükümet protestosunda ölenlerin sayısı 26'ya yükseldi Dağda kurbanlık dana avı! Doğada kendi başlarına yetişiyorlar Dağda kurbanlık dana avı! Doğada kendi başlarına yetişiyorlar
Advertisement