Zirve Yayınevi Davasında Tek Tutuklu Sanık Taliye Eildi - Son Dakika

Zirve Yayınevi Davasında Tek Tutuklu Sanık Taliye Eildi

01.06.2016 20:03
Zirve Yayınevi Davasında Tek Tutuklu Sanık Taliye Eildi, System.String[]

Malatya'da 3 misyonerin katledilmesiyle ilgili devam eden Zirve Yayınevi davasında tutuklu yargılanan tek sanık Varol Bülent Aral tahliye edildi.

Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu olmak üzere, 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 113. duruşmanın öğleden sonraki oturumunda ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, davanın tek tutuklu sanığı Varol Bülent Aral'ın tahliyesine hükmetti.

ELEKTRONİK KELEPÇE TAKILAN SANIKLARDA HAZIR BULUNDU

Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuksuz sanıklar emekli Albay Mehmet Ülger, Binbaşı Haydar Yeşil, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Ruhi Abat ile Murat Göktürk, Abdullah Atılgan, Mehmet Çolak, Levent Ercan Gelegen ve adli kontrol kararıyla elektronik kelepçe takılan sanıklar, Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım ve Salih Gürler hazır bulundu.

EMRE GÜNAYDIN HASTANEYE KALDIRILDI

Elektronik kelepçe takılan sanıklardan Hamit Çeker Elbistan, Cuma Özdemir ise Darende adliyesinden video konferans sistemiyle duruşmaya katıldı.

Duruşmada rahatsız olduğunu belirten Emre Günaydın, mahkeme heyetinden izin alarak hastaneye götürüldü.

Esas hakkındaki savunmasını yapan Haydar Yeşil, tutuklanmasına neden olan ihbar mektuplarının amacının, Malatya İl Jandarma Komutanlığında, bugün Fetullahçı Terör Örgütü diye adlandırılan örgüte yönelik, o dönem yaptıkları çalışmaların öğrenilmesi olduğunu düşündüğünü belirtti.

Zirve Yayınevi Davasında Tek Tutuklu Sanık Taliye Eildi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Zirve Yayınevi Davasında Tek Tutuklu Sanık Taliye Eildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi, Ramazan Bayramı'nda ekranlara gelmeyecek Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi, Ramazan Bayramı'nda ekranlara gelmeyecek Fenerbahçe, hiçbir kulüpte tutunamayan Emre Mor için harekete geçecek Fenerbahçe, hiçbir kulüpte tutunamayan Emre Mor için harekete geçecek Akdeniz'in kralı Mersin'de kıyıya vurdu Akdeniz'in kralı Mersin'de kıyıya vurdu Sedat Peker'in Bakan Soylu ile ilgili iddialarına Cumhurbaşkanlığı'ndan ve AK Parti'den ilk yorum: Şiddetle kınıyoruz! Sedat Peker'in Bakan Soylu ile ilgili iddialarına Cumhurbaşkanlığı'ndan ve AK Parti'den ilk yorum: Şiddetle kınıyoruz! Bakan Koca'dan ilk açıklama: Türkiye, tam kapanmanın ardından normalleşiyor Bakan Koca'dan ilk açıklama: Türkiye, tam kapanmanın ardından normalleşiyor Bakan Akar'ın ailesini görmesi için memleketine götürmeyi önerdiği astsubaydan duygulandıran yanıt: Görev bölgemi terk edemem Bakan Akar'ın ailesini görmesi için memleketine götürmeyi önerdiği astsubaydan duygulandıran yanıt: Görev bölgemi terk edemem İftarın ardından kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti İftarın ardından kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti Everest'e tırmanan iki dağcı, 'kar körlüğü ve yorgunluk' nedeniyle yaşamını yitirdi Everest'e tırmanan iki dağcı, 'kar körlüğü ve yorgunluk' nedeniyle yaşamını yitirdi
Advertisement